tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny

Media: rekordowy Liverpool. Najdroższy bramkarz świata na Anfield

Liverpool z klubu w lekkim dołku przekształcił się w potentata, na razie transferowego. Według brytyjskich mediów, w tym "The Guardian" i "Sky Sports", Anglicy są o krok od złamania drugiego w ciągu roku rekordu – mają zapłacić największe w historii pieniądze za bramkarza. Od przyszłego sezonu na Anfield występować będzie Brazylijczyk Alisson Becker.
Alisson Becker (fot. Getty Images)

Bayern porzucił Lewandowskiego. Media atakują, klub milczy

Zawodnik reprezentacji Brazylii w zeszłym sezonie występował w AS Roma. W ciągu minionego roku spisywał się znakomicie, stając się jednym z czołowych bramkarzy na świecie. Zainteresowanie piłkarzem wyrażało wiele klubów, ale najaktywniejszy... i najhojniejszy był Liverpool.

Według "The Guardian" i "Sky Sports", Anglicy mają zapłacić za Brazylijczyka aż 75 milionów euro. Tym samym Becker zostanie najdroższym bramkarzem w historii, wyprzedzając Gianlugiego Buffona i Edersona Moaresa. Rekord został złamany po 17 latach – Juventus w 2001 roku pozyskał zawodnika, który stał w ich bramce do zeszłego sezonu, za 52 miliony euro.

W zimowym okienku transferowym Liverpool pobił rekord transferowy, jeśli chodzi o kwotę wydaną na obrońcę. Pozyskano wtedy z Southampton stopera Virgila van Dijka za 85 milionów euro.

Finał Ligi Mistrzów: wielkie emocje w Kijowie, Madrycie, Liverpoolu i... Kairze

podobne informacje

Premier League: Joe Gomez i Kylie Walker bohaterami... i tylko Fabiańskiego żal

Od nadwagi do rekordu. Kręta droga na szczyt Alissona

Oficjalnie: Liverpool rozbił bank. Alisson najdroższym bramkarzem w historii

Media: słynny bramkarz może zastąpić Kariusa