tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny

Dramat piłkarza Liverpoolu. Sezon z głowy

Angielski piłkarz Liverpoolu Alex Oxlade-Chamberlain z powodu kontuzji może opuścić nawet cały sezon 2018/19 – poinformował trener "The Reds" Juergen Klopp. 24-letni pomocnik doznał urazu w kwietniu i z tego powodu nie wziął udziału w mistrzostwach świata w Rosji.
Alex Oxlade-Chamberlain (fot. Getty Images)

– Przygotowujemy się do tego sezonu wiedząc, że nie będzie go z nami w meczach o stawkę przez większą część rozgrywek. Jeśli wróci jeszcze w tym sezonie, to będzie to bonus – przyznał niemiecki szkoleniowiec, cytowany na oficjalnej stronie internetowej Liverpoolu.

Urazu Oxlade-Chamberlain doznał podczas półfinałowego meczu Champions League z AS Roma. Musiał opuścić boisko już w 18. minucie. Uszkodzone zostały więzadła w kolanie, a pełne wyleczenie tego typu kontuzji trwa zwykle przynajmniej kilka miesięcy.

Anglik nie mógł reprezentować swojego kraju ani w Rosji, ani cztery lata wcześniej w Brazylii, ani na Euro 2016 we Francji. Za każdym razem na drodze stawały problemy zdrowotne.

– Bardzo istotne jest, żeby nie spieszyć się z powrotem na boisko. Jest dla nas bardzo cenny i ważny. Trzeba się skupić na tym, żeby zrobić wszystko tak jak trzeba. "Ox" zgadza się z takim podejściem – podkreślił Klopp.

Liverpool rozpocznie udział w kolejnym sezonie angielskiej ekstraklasy 12 sierpnia meczem z West Ham United, którego bramkarzem w tym roku został Łukasz Fabiański.

podobne informacje

Wielka strata Liverpoolu i Anglików. Oxlade-Chamberlain zerwał więzadła

Koniec znakomitej serii City. Siedem goli w Liverpoolu

Zakaz gryzienia, koniec świata, niepodległość…Osobliwe zapisy kontraktowe

Efekt Kloppa. Liverpool znów przyciąga gwiazdy