tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny

El. LE: Lech z problemami odleciał do Erywania

Drużyna Lecha Poznań z 12-godzinnym opóźnieniem odleciała do Erywania na rewanżowy mecz 1. rundy eliminacji piłkarskiej Ligi Europejskiej z Gandzasarem Kapan. W stolicy Armenii mają zameldować się około 2.30 w nocy miejscowego czasu.
CHRISTIAN GYTKJAER (FOT. PAP/JAKUB KACZMARCZYK)

Lech spokojny przed rewanżem. "Pogoda nas nie martwi"

Poznaniacy z dużymi kłopotami wylecieli na mecz do Erywania. Do samolotu mieli wsiąść w środę krótko po godziny 8. Tymczasem przewoźnik jeszcze we wtorek późnym wieczorem poinformował, że samolot ma awarię i klub musiał błyskawicznie szukać nowej maszyny.

Dopiero w środę po południu udało się wyczarterować nowy samolot, ale ten mógł zabrać na pokład tylko 40 pasażerów. Pierwotnie na mecz miało polecieć 70 osób. Ostatecznie zespół z poznańskiego lotniska Ławica odleciał po godziny 20.30.

Poznaniacy w Erywaniu wylądują około 2.30 w nocy miejscowego czasu. Rewanżowy mecz zaplanowano na godziny 19. (17 czasu warszawskiego). Pierwsze spotkanie Lech wygrał w Poznaniu 2:0.

W przypadku awansu, poznaniacy w drugiej rundzie zmierzą się ze zwycięzcą pary Connah's Quay Nomads FC (Walia) – Szachtior Soligorsk (Białoruś). Pierwszy pojedynek Białorusini wygrali na wyjeździe 3:1.

El. LM, 1. runda, Legia – Cork City 3:0 (skrót meczu)

podobne informacje

Walka o wszystko na boisku i ulicach. Lazio przyjechało na podbój Marsylii

LE: grali potencjalni rywale polskich drużyn