tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny

Szpilka zgadza się na starcie z Wachem: takie walki są solą boksu

– Od ludzi słyszę, że to jest walka 50 na 50, bez faworyta. I fajnie, że tak myślą, bo właśnie takie walki są solą boksu – mówi Artur Szpilka (21-3, 15 KO) o planowanym wstępnie na 10 listopada pojedynku z Mariuszem Wachem (33-3, 17 KO).
Artur Szpilka (fot. PAP/Bartłomiej Zborowski)

Szpilka czeka na "Diablo", petarda Głowackiego i ukrzyżowanie po treningu

Konfrontacji czołowych polskich ciężkich nie potwierdza na razie promotor Andrzej Wasilewski, ale podobno wszystko jest już "na dobrej drodze". – Ja na tę walkę już się zgodziłem na tych warunkach, które mi zaproponowano, myślę, że z Mariuszem też nie będzie problemów, ale w boksie nigdy nic nie wiadomo do końca – komentuje "Szpila".

Według mnie ten pojedynek byłby czymś bardzo fajnym w polskim boksie i wzbudziłby sporo emocji. Ja wierzę w wygraną, trener Andrzej Gmitruk na propozycję starcia z Mariuszem też od razu zareagował pozytywnie. Trener dobrze zna Wacha, bo kiedyś długo go prowadził – przypomina pięściarz KnockOut Promotions.

Myślę, że Mariusz w ringu jest przewidywalny i tu widzę swoją przewagę, ale znam też jego atuty i wiem, że będę musiał być ostrożny. To będzie ciekawy pojedynek i jeśli go wygram, zacznę odbudowywać swoją karierę. Wierzę, że wrócę tam, gdzie byłem przed moimi ostatnimi porażkami i to wrócę szybciej niż niektórzy sądzą! – zapowiada Szpilka.

Mocny cios Szpilki. Guinn na deskach

podobne informacje

Artur Szpilka: "Diablo"? Złej krwi byłoby aż nadto

"Ta mina mówi wszystko". Artur Szpilka odpowiada na wyzwanie "Diablo" Włodarczyka

"Diablo" chce konfrontacji ze Szpilką. "Został ośmieszony, a powinien przeprosić"

Szpilka poznał nowego trenera. Wymowny komentarz "Szpili"