1/2 finału
Centre Court
Rumunia

WTA Bukareszt: Sevastova i Martić zagrają o trofeum. Transmisja na SPORT.TVP.PL

Najwyżej rozstawiona Łotyszka Anastasija Sevastova dzięki kreczowi Słowenki Polony Hercog awansowała do finału tenisowego turnieju WTA w Bukareszcie. O trofeum zagra w niedzielę z Chorwatką Petrą Martić, która wyeliminowała reprezentantkę gospodarzy Mihaelę Buzarnescu. Transmisja finału od godz. 16:00 na SPORT.TVP.PL i w aplikacji mobilnej.
Anastasija Sevastova (fot. Getty)

WTA Gstaad: pierwszy finał Alize Cornet od półtora roku

Sevastova zwyciężyła w pierwszym secie 6:1, a później gry już nie wznowiono, ponieważ Hercog (turniejowy numer 8) wycofała się z rywalizacji.

Łotyszka zagra w finale w stolicy Rumunii po raz drugi. W 2016 roku przegrała tam z reprezentantką gospodarzy Simoną Halep. W dorobku ma dwa tytuły cyklu WTA – w 2010 roku wygrała na mączce w Estoril, a w 2017 roku triumfowała na trawie na Majorce.

Martić (4.) niespodziewanie pokonała Buzarnescu (2.) w dwóch setach 6:4, 6:4. W finale cyklu WTA wystąpi po raz drugi i powalczy o pierwszy tytuł – przed sześcioma laty przegrała decydujący mecz w Kuala Lumpur.

W jedynym dotychczasowym pojedynku Sevastovej z Martić – w 2017 roku na French Open – górą była Chorwatka.

Transmisja niedzielnego finału od godz. 16:00 na SPORT.TVP.PL i w aplikacji mobilnej. Emisja w TVP Sport o godz. 20:50.