tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny

Mesut Oezil kończy reprezentacyjną karierę. "Nie zagram więcej dla Niemiec"

Jeden z najważniejszych piłkarzy w reprezentacji Niemiec w ciągu ostatniej dekady Mesut Oezil kończy reprezentacyjną karierę. Pomocnik Arsenalu o swojej decyzji poinformował za pośrednictwem Twittera.
(fot. Getty Images)

Remis na początek. Korona zatrzymała Górnika

Decyzja zawodnika jest związana z zamieszaniem wokół niego, które wywołał, robiąc sobie zdjęcie z prezydentem Turcji Recepem Erdoganem. Na pomocnika spadła fala krytyki w Niemczech, zaś w niedzielę opublikował list w trzech częściach, w których tłumaczył motywy swojego zachowania.

Oezil podkreślał, że zdjęcie z Erdoganem miało na celu uhonorowanie jedynie korzenie jego rodziny, która w przeszłości wyemigrowała z Turcji do Niemiec. Odżegnywał się od polityki, twierdząc, że od niej stroni, a fotografia nie miała takich konotacji.

"Z ciężkim sercem i po długim zastanowieniu nad ostatnimi zdarzeniami podjąłem decyzję, że nie będę więcej występować dla reprezentacji Niemiec", kończył pomocnik w ostatnim akapicie listu. "Odczuwam rasizm i brak respektu", tłumaczył. "Ludzie wysocy rangą w DFB (niemiecki związek piłki nożnej) nie uszanowali moich tureckich korzeni i wciągnęli mnie w sieć politycznej propagandy", kończył.

podobne informacje

Wyciekły zarobki w Arsenalu. Zaskakująco wysokie pensje

Media: Arsenal chce wymienić się piłkarzami z Realem

Bardzo drogi problem. Co zrobić z Mesutem Oezilem?

Wódka i gaz rozweselający na imprezie piłkarzy Arsenalu [wideo]