tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny

Mesut Oezil kończy reprezentacyjną karierę. "Nie zagram więcej dla Niemiec"

Jeden z najważniejszych piłkarzy w reprezentacji Niemiec w ciągu ostatniej dekady Mesut Oezil kończy reprezentacyjną karierę. Pomocnik Arsenalu o swojej decyzji poinformował za pośrednictwem Twittera.
(fot. Getty Images)

Remis na początek. Korona zatrzymała Górnika

Decyzja zawodnika jest związana z zamieszaniem wokół niego, które wywołał, robiąc sobie zdjęcie z prezydentem Turcji Recepem Erdoganem. Na pomocnika spadła fala krytyki w Niemczech, zaś w niedzielę opublikował list w trzech częściach, w których tłumaczył motywy swojego zachowania.

Oezil podkreślał, że zdjęcie z Erdoganem miało na celu uhonorowanie jedynie korzenie jego rodziny, która w przeszłości wyemigrowała z Turcji do Niemiec. Odżegnywał się od polityki, twierdząc, że od niej stroni, a fotografia nie miała takich konotacji.

"Z ciężkim sercem i po długim zastanowieniu nad ostatnimi zdarzeniami podjąłem decyzję, że nie będę więcej występować dla reprezentacji Niemiec", kończył pomocnik w ostatnim akapicie listu. "Odczuwam rasizm i brak respektu", tłumaczył. "Ludzie wysocy rangą w DFB (niemiecki związek piłki nożnej) nie uszanowali moich tureckich korzeni i wciągnęli mnie w sieć politycznej propagandy", kończył.

podobne informacje

"Żadnego rasizmu nie było". Kolega skrytykował Oezila

Szef niemieckiej federacji przeprosił Oezila. "To nie do przyjęcia"

Piłkarskie dramaty. 10 przedwcześnie zakończonych karier reprezentacyjnych

Mesut Oezil pod ostrzałem. "Cieszę się, że skończył grę w kadrze"