tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny

Amerykański okręt może zaatakować "Diablo" po raz trzeci

Amerykański pięściarz Steve Cunningham wyraził chęć konfrontacji z Krzysztofem Włodarczykiem. "Diablo" wróci na ring 6 października podczas gali Knockout Boxing Night w Zakopanem. Byli mistrzowie świata mogliby tym samym dopełnić trylogię, która rozpoczęła się w 2006 roku.
Krzysztof Włodarczyk (fot. KnockOut Promotions)

"DIABLO" CELUJE W MISTRZOSTWO, O SZPILCE NIE CHCE ROZMAWIAĆ

Pięściarze wylewają siódme poty w Zakopanem Włodarczyk przygotowywał się do starcia w stolicy Tatr na zgrupowaniu w Zakopanem. W tym miejscu zostanie zorganizowana kolejna odsłona gali KBN transmitowanej przez Telewizję Polską. Potencjalny rywal 36-latka nie jest na razie znany, a do grona chętnych należy "USS" Cunnnigham. Na pseudonim (Okręt Stanów Zjednoczonych – "USS") zapracował trzyletnią służbą wojskową w marynarce wojennej USA.

42-latek z Filadelfii dwukrotnie dzierżył mistrzowskie trofea w kategorii junior ciężkiej, podobnie jak Polak. Pierwszy raz ich drogi skrzyżowały się w 2006 roku – w Warszawie Włodarczyk triumfował niejednogłośną decyzją sędziów. Pół roku później w Katowicach Cunningham udanie się zrewanżował, odbierając pas IBF.

Włodarczyk vs Cunningham I (fot. PAP) Polskich wątków w jego karierze jest więcej. W 2008 i 2012 roku rywalizował z Tomaszem Adamkiem – dwukrotnie przegrywał nieznacznie na punkty, ale z wynikiem nie mógł się pogodzić przez lata. W 2016 roku stanął przed szansą wywalczenia trofeum WBO, ale po raz kolejny musiał uznać wyższość naszego reprezentanta. W Barclays Center na Brooklynie poradził sobie z nim Krzysztof Głowacki, po drodze posyłając weterana czterokrotnie na deski.

Miał zatargi z "Diablo", Adamkiem i Głowackim. Nie wiem czy nie zakończył już na dobre kariery. Gdyby kontynuował, to byłby ciekawy wariant... Zobaczymy — skomentował trener grupy KnockOut Promotions, Fiodor Łapin. Z naszych informacji wynika, że bokser z Ameryki Północnej nie powiedział ostatniego słowa i nie wyklucza dopełnienia trylogii z Włodarczykiem.

Ostatni pojedynek stoczył w sierpniu ubiegłego roku w Las Vegas, ulegając po dziesięciu rundach Andrew Tabitiemu. Główną atrakcją wieczoru była wielka (medialnie) potyczka Floyda Mayweathera Juniora z Conorem McGregorem. Z kolei Włodarczyk w czerwcu w Rzeszowie odprawił Olanrewaju Durodolę z Nigerii.

Czy Cunningham byłby wartościowym rywalem dla Włodarczyka?
Czy Cunningham byłby wartościowym rywalem dla Włodarczyka?
  • 51.0%Nie
  • 49.0%Tak
Krzysztof Włodarczyk: najpierw walka o pas, potem Szpilka

podobne informacje

Mariusz Wach prowokuje Artura Szpilkę. W tle rewanż

Nokaut, problem, marihuana. Pod okiem Mayweathera chce zbić Polaka

Sprint na Giewont, dieta cud i nokaut–błysk. "Wątróbka" podbije Zakopane

Artysta nokautu z mroczną przeszłością. Nierząd, gangi i kryminał