tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny

Sprint na Giewont, dieta cud i nokaut–błysk. "Wątróbka" podbije Zakopane

Fiodor Czerkaszyn (10–0, 7 KO) w maju oficjalnie zadebiutował w grupie Knockout Promotions. Urodzony na Ukrainie i starający się o polski paszport pięściarz błyskawicznie znokautował dwóch rywali – potrzebował do tego niewiele ponad trzech minut. Wyczekiwany powrót na ring nastąpi 6 października podczas gali Knockout Boxing Night w Zakopanem. Ciężko pracuje nad kolejną eksplozją formy, a pomagają mu w tym biegi na Giewont i czerpanie wzorców z ukraińskich bohaterów boksu.
Fiodor Czerkaszyn, Daniel Urbański (fot. KnockOut Promotions)

Zawodnicy ze stajni Andrzeja Wasilewskiego od 16 do 27 lipca trenowali w Nosalowym Dworze w Zakopanem. Budowali formę pod okiem Fiodora Łapina i eksperta od przygotowania fizycznego, Pawła Gassera.

Pracujemy teraz przede wszystkim nad kondycją. Sprintem na Giewont i Kasprowy Wierch, nie zatrzymał mnie nawet deszcz. To są ciężkie treningi. Chciałbym przyciągać kibiców dobrym boksem, powoli się to udaje. Staram się, jak mogę, bo to moja pasja – powiedział Czerkaszyn w rozmowie ze SPORT.TVP.PL.

Gasser zdradził szczegóły planu katorżniczego zgrupowania.

Bardzo ciężki tlenowy wysiłek. Opieramy się na treningu dwuboju siłowego, a wiodącą częścią jest bieganie po górach. 20 kilometrów biegu plus ponad dwugodzinna praca na workach – tak to wygląda. Taki dzień pracy to spadek wagi nawet o 3 kilogramy — dodał.

Fiodor Czerkaszyn: przyciągam ludzi, bo chcę pokazać dobry boks

22–latek urodzony w Charkowie ma polskie korzenie, a po zdaniu stosownych egzaminów otrzymał Kartę Polaka. W lutym stoczył pierwszy pojedynek nad Wisłą, dwa kolejne pokazywaliśmy na antenie TVP. Demolka – tak najkrócej można ocenić to, co zrobił z Danielem Urbańskim i Ayoubem Nefzim z Tunezji. Destrukcyjne okazały się lewe haki na wątrobę.

W ojczyźnie ma wspaniałe wzorce, z których może czerpać garściami. W boksie zawodowym prym wiodą bowiem Wasyl Łomaczenko i Oleksandr Usyk. Pierwszy z nich uznawany jest za najlepszego pięściarza bez podziału na kategorie wagowe, a drugi niedawno rozprawił się z Muratem Gassijewem i został absolutnym czempionem kategorii junior ciężkiej. Nie dziwi więc, że na Ukrainie obaj mają status bohaterów narodowych.

Usyk pokazał szkołę boksu, mądrość, pracę na nogach. Wiem, jak ciężko trenował do tego pojedynku. Wzorowo wykonał plan, super! Cały kraj cieszył się tym triumfem. Ojcem sukcesu ukraińskiego boksu jest Anatolij Łomaczenko – trener i ojciec Wasyla. Ci zawodnicy mają w sobie coś szczególnego. Lata temu mówiono już, ze Usyk i Wasyl będą gwiazdami, a oni przede wszystkim ciężko pracowali i mieli chęć do walki. Podoba mi się mentalność i przede wszystkich ich technika – sposób poruszania się, mają podobny styl. Oni są bohaterami całego kraju – dodał.

Główną atrakcją gali w Zakopanem będzie pojedynek z udziałem byłego dwukrotnego mistrza świata, Krzysztofa "Diablo" Włodarczyka. Transmisja imprezy w Telewizji Polskiej.

17 sekund i... zapoznanie z deskami. Nokautujący cios w wątrobę
Pięściarze wylewają siódme poty w Zakopanem
Kamil Szeremeta: nie ma miękkiej gry, ale w ringu też nie będzie łatwo
Paweł Stępień: w tym roku planuję dwie walki
Krzysztof Włodarczyk: najpierw walka o pas, potem Szpilka
Krzysztof Głowacki: trenuję po to, żeby walczyć o mistrzostwo świata
Paweł Gasser: przed nami ciężka praca. Na razie wysiłek tlenowy

najpopularniejsze

Ojciec Emiliano Sali: mam nadzieję, że znajdą go jak najszybciej

Short track, PŚ w Dreźnie. Natalia Maliszewska trzecia w finale na 500 metrów

"Niesprzedana jedenastka": Lech Poznań (odc. 7)

Magazyn piłkarski "4-4-2" (04.02.2019) – Wilkowicz, Żelazny, Engel

"Złowione w sieci". Wielka walka Polaka i powrót Mostowiaka