tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny

Waszyngton: koniec przygody Hurkacza

Hubert Hurkacz odpadł w drugiej rundzie turnieju ATP na twardych kortach w Waszyngtonie (pula nagród 1,89 mln dol.). Polski tenisista przegrał z rozstawionym z numerem 13. Amerykaninem Francesem Tiafoe 2:6, 4:6. Swój mecz deblowy przegrał też Łukasz Kubot.
Hubert Hurkacz (fot. Getty)

To był pierwszy pojedynek 120. w światowym rankingu 21-letniego Hurkacza z 41. na światowej liście, młodszym o rok Amerykaninem. Środowy mecz trwał godzinę i trzynaście minut.

W poprzedniej rundzie Hurkacz pokonał - w pojedynku przerwanym na kilka godzin przez deszcz - Białorusina Ilię Iwaszkę 6:4, 6:3.

Turniej w Waszyngtonie jest pierwszym rangi ATP, w którym wrocławianin wystąpił bez konieczności udziału w kwalifikacjach. Dostał się od razu do zasadniczej części zmagań dzięki wycofaniu się Kevina Andersona z RPA.

Rozstawieni z numerem trzecim Łukasz Kubot i Brazylijczyk Marcelo Melo odpadli w pierwszej rundzie tenisowego turnieju ATP na twardych kortach w Waszyngtonie. W środę przegrali z Chorwatem Ivanem Dodigiem i reprezentującym Japonię Benem McLachlanem 4:6, 5:7.

podobne informacje

Iga Świątek nie zwalnia tempa. Turniejowa "jedynka" odprawiona

Kolejne zwycięstwo Linette. Polka w półfinale

Iga Świątek w drodze na szczyt. "Wujek Nadala się mną interesował"

Wimbledon: koniec turnieju dla Safarovej. Odpadła w drugiej rundzie