tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny

Zaskakujące informacje. Nawałka odmówił Legii

Legia Warszawa w środę zwolniła trenera Deana Klafuricia. Faworytem do zastąpienia go był Adam Nawałka. Jak jednak poinformował Tomasz Włodarczyk z "Przeglądu Sportowego", były selekcjoner kadry odrzucił propozycję...
Adam Nawałka (fot. Getty Images)

Koniec chorwackiej Legii, projektu długofalowego

Warszawianie we wtorek wygrali na wyjeździe ze Spartakiem Trnawa 1:0, ale odpadli z eliminacji Ligi Mistrzów. Prezes Dariusz Mioduski zdecydował, że Klafurić pożegna się z pracą. To trzeci szkoleniowiec w ostatnim roku, który został zwolniony z Legii.

Idealnym kandydatem na nowego trenera był Nawałka. Były selekcjoner uznał jednak, że nie jest to dobry moment na przejęcie Legii. Nie miałby czasu na zbudowanie drużyny według swojego pomysłu. Chciałby też przepracować z zespołem okres przygotowawczy.

To sprawia, że Mioduski i jego współpracownicy muszą rozglądać się za innymi trenerami. Jak informuje Włodarczyk, Legia bierze pod uwagę dwóch zagranicznych szkoleniowców. Jeden z nich ma jednak ważny kontrakt w klubie. Odmowa Nawałki sprawiła, że "polska" opcja jest w zasadzie wykluczona, chociaż wcześniej wspominano też o Leszku Ojrzyńskim.

Pożegnanie z Klafuriciem. Klęska projektu chorwackiego

podobne informacje

Ekstraklasa: Zagłębie Sosnowiec – Legia Warszawa. Ivanauskas chce powalczyć o zwycięstwo

Ekstraklasa: Zagłębie Sosnowiec – Legia Warszawa. Sa Pinto przestrzega przed lekceważeniem rywali

Radosław Majecki pójdzie śladem Łukasza Fabiańskiego? "PS": chce go wielki klub

Pamiątkowe tablice na stadionie Legii. "Będziemy kontynuować tę historię"