tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny

Koniec dyskwalifikacji. Johaug wróciła do startów

Norweżka Therese Johaug wróciła po 18-miesięcznej dyskwalifikacji i w czwartek wygrała Lysebotn Opp na nartorolkach. Zawody zostały rozegrane pod egidą światowej federacji (FIS).
Therese Johaug (fot. www.facebook.com/Therese-Johaug)

Tragiczna śmierć byłej rywalki Kowalczyk

Bieg w czwartek na dystansie 7,5 kilometra, który jest częścią letnich zawodów Blinkfestivalen w norweskim Sandnes, był jej pierwszym startem po prawie dwuletniej nieobecności.

Z tego powodu Norweżka była w centrum uwagi skandynawskich mediów, które oceniły, że "zdemolowała" stawkę, pokonując drugą na mecie Szwedkę Charlottę Kallę aż o minutę i 47 sekund, poprawiając o ponad pół minuty swój własny rekord trasy z 2012 roku.

Kalla powiedziała na mecie: – Wiedziałam, że Therese jest silna, ale nie zdawałam sobie sprawy, że wróci aż tak potwornie mocna.

Johaug, 30-letnia mistrzyni olimpijska z Vancouver w sztafecie i siedmiokrotna mistrzyni świata, została zdyskwalifikowana po wykryciu w jej organizmie we wrześniu 2016 roku niedozwolonego sterydu o nazwie clostebol. W jej efekcie nie startowała w sezonach 2016/17 i 2017/18 i nie mogła uczestniczyć w tegorocznych igrzyskach w Pjongczangu.

Meissner: sukcesy Bjoergen to ciężka praca, nie leki na astmę

podobne informacje

Absolutna dominacja! Therese Johaug z 50. wygraną w karierze

PŚ: Johaug w kapitalnej formie. Triumf w Otepaeae

Media: Tour de Ski traci prestiż, "amputowany wyścig"

Tour de Ski: trzynasta edycja bez wielu gwiazd