tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny

"Przyszłość Modricia? Nie ma wątpliwości"

W ostatnim czasie pojawiło się wiele spekulacji na temat klubowej przyszłości Luki Modricia. Dziennik "Marca" poinformował o możliwym transferze Chorwata do Interu. Na konferencji po niedzielnym meczu trener Realu Julen Lopetegui jasno wypowiedział się na temat przyszłości piłkarza.
Luka Modrić (Fot. Getty)

Modrić w Interze? Inter musi pobić rekord

– Modrić jest piłkarzem Realu i tak pozostanie – oznajmił były selekcjoner reprezentacji Hiszpanii. – Rozmawiałem o tym z prezydentem, nie ma żadnego tematu. To wspaniały piłkarz i czekamy na niego z otwartymi ramionami.

Wicemistrz świata nie powrócił jeszcze do treningów w klubie. Odpoczynek po rosyjskim turnieju ma zakończyć dopiero w środę, 8 sierpnia. Zamieszanie wywołały informacje, według których miał dołączyć do drużyny już w niedzielę. Lopetegui potwierdził, że powrót Chorwata planowany jest za trzy dni i nie nastąpiły w tej kwestii żadne zmiany.

Kontrakt Modricia obowiązuje do 2020 roku. W ostatnich latach pomocnik Realu stał się jednym z najważniejszych graczy swojego klubu. Prezydent, Florentino Perez, oznajmił, że jeśli Inter chce go pozyskać będzie musiał zapłacić klauzulę. W przypadku Chorwata wynosi ona 750 milionów euro.

– Rozmawiałem z nim bezpośrednio po mundialu – powiedział Lopetegui. – Umówiliśmy się, że rozpocznie treningi 8 sierpnia, wtedy przekonamy się czy będzie gotowy na 15, kiedy czeka nas pierwsze wyzwanie w tym sezonie. Powiedziałem mu, że uwielbiam jego grę. Modrić zdaje sobie z tego sprawę. […] Będzie szczęśliwy mogąc grać w piłkę tak, jak dotąd – w Realu Madryt.

podobne informacje

Polak lepszy od LeBrona, tuż za Cristiano Ronaldo. Stoch i siatkarze wśród najlepszych sportowców na świecie

Wybraliście jedenastkę roku 2018 na świecie [wyniki]

Plebiscyt AIPS: siódme miejsce Kamila Stocha, czwarta pozycja siatkarzy

Plebiscyt #sportowiec2018: wybraliście najlepszych sportowców minionego roku