tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny

"Do zobaczenia na ławce trenerskiej!". Koledzy żegnają Piszczka

W sobotę Łukasz Piszczek poinformował, że kończy karierę reprezentacyjną. W barwach Polski zagrał 65 razy. Koledzy z kadry żegnają gracza Borussii poprzez media społecznościowe.
Łukasz Piszczek (Fot. Getty)

"Życie bez Piszczka istnieje? Liczby uspokajają"

"W życiu czasami trzeba podejmować ciężkie, ale racjonalne decyzje. Po długich przemyśleniach ja taką podjąłem. Moja przygoda z reprezentacją dobiegła końca" – Piszczek poinformował o zakończeniu kariery za pomocą Instagrama. Jego koledzy z kadry narodowej także skorzystali z mediów społecznościowych, by pożegnać obrońcę.

"Profesjonalista na boisku, życzliwa i pozytywna osoba poza nim" – napisał na Twitterze Grzegorz Krychowiak. – "Do zobaczenia na ławce trenerskiej".

Fot. Twitter Grzegorza Krychowiaka

Kapitan reprezentacji Polski, Robert Lewandowski, podobnie jak większość kadrowiczów pożegnał Piszczka za pośrednictwem Instagrama. "Twoje zaangażowanie i poświęcenie, które pokazałeś grając w drużynie narodowej budzą we mnie podziw i zawsze będą pamiętane przez kibiców. Dziękuję za te wszystkie wspólne lata i zwycięstwa". Słowa Lewandowskiego wzbudziły kontrowersje, jednak nie ze względu na treść, a... język. Napastnik Bayernu Monachium napisał je po angielsku, co zostało negatywnie odebrane przez niektórych użytkowników mediów społecznościowych.

Fot. Instagram Roberta Lewandowskiego

Poprzez Instagram swoje wiadomości przekazali m.in. Bartosz Kapustka, Michał Pazdan, Piotr Zieliński i Łukasz Fabiański.

Kapustka wyznał, że jedno z jego pierwszych wspomnień związanych z reprezentacją dotyczy Piszczka. To właśnie on wysłał obecnemu piłkarzowi Leicester SMS z gratulacjami, z okazji jego debiutu w kadrze Polski. "Do dzisiaj to pamiętam, bo wtedy była to dla mnie olbrzymia sprawa" – napisał.

Fot. Instagram Bartosza Kapustki

W najbardziej lakoniczny, ale znaczący sposób swoją wdzięczność wyraził Pazdan. "Dzięki" – tylko w ten sposób obrońca Legii Warszawa skomentował zdjęcie, przedstawiające jego i Piszczka, wsłuchanych w hymn przed meczem.

Fot. Instagram Michała Pazdana

Jedno słowo powtarzają niemal wszyscy – "zaszczyt" . "To był zaszczyt razem z Tobą reprezentować Polskę" – napisał Fabiański. – "Wielkie dzięki za wspólnie spędzony czas i wylane litry potu".

"To była wielka przyjemność i zaszczyt móc grać z Tobą w jednej drużynie. Wielki Człowiek" – określił Piszczka Zieliński.

Fot. Instagram Piotra Zielińskiego
Fot. Instagram Łukasza Fabiańskiego

Nie tylko obecni kadrowicze docenili publicznie dokonania Piszczka. Na decyzję o zakończeniu kariery zareagowali także byli reprezentanci kraju: Jerzy Dudek i Sebastian Mila. Były pomocnik Śląska Wrocław wyznał, że gdyby miał możliwość wyboru miejsca w szatni reprezentacji Polski, chciałaby zająć to, które znajduje się obok Piszczka.

Fot. Twitter "Łączy nas piłka"
Fot. Instagram Jerzego Dudka

podobne informacje

Bundesliga na start. Dlaczego wiosna będzie wyjątkowa?

Jerzy Brzęczek ruszył w trasę. Namówi do powrotu Łukasza Piszczka?

Ranking: najlepsze występy polskich piłkarzy w 2018 roku (wideo)

Ranking "Kickera": Łukasz Piszczek z "klasą ligową"