tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny

MSdossary mistrzem świata FIFA 18

W połowie lipca poznaliśmy najlepszą drużynę na świecie, jaką okazała się Francja, a 4 sierpnia wyłoniony został najlepszy wirtualny piłkarz – Mosaad "Msdossary" Aldossary. 
Mosaad „Msdossary” Aldossary (fot. FIFA.com)

7. kolejka EU LCS - Jactroll i Kikis znowu wygrywają!

W dniach od 2 do 4 sierpnia w Londynie odbyły się finały FIFA eWorld Cup. W puli nagród tych zawodów znalazło się aż 400 tysięcy dolarów, z czego zwycięzca zgarniał 250 tysięcy oraz ekskluzywną podróż na ceremonię The Best FIFA Football Awards. Do stolicy Anglii przyjechało 32 zawodników z całego świata, którzy zostali podzieleni na cztery grupy po ośmiu graczy. Najlepsza czwórka z każdego zbioru awansowała do fazy pucharowej.

Mosaad "Msdossary" Aldossary w fazie grupowej zanotował tylko jedną porażkę, co dało mu pierwsze miejsce. W czterech meczach play-offów Saudyjczyk zdobył łącznie aż 25 bramek. Odprawiał z kwitkiem wszystkich swoich przeciwników, włącznie ze Stefano "StefanoPinna" Pinną, z którym wygrał w finale. Padł w nim wynik 4:0 dla Mosaada, dzięki czemu zapewnił sobie mistrzowskie trofeum. Jest to już jego drugi tytuł w tym roku, gdyż w kwietniu zdominował zawody FUT Champions Cup w Manchesterze. W mistrzostwach świata brał udział jeden z naszych rodaków, Damian "Damie" Augustyniak, lecz z bilansem 2-1-4 nie zdołał on wyjść ze swojej grupy.

podobne informacje

BLAST Pro Lizbona: TaZ zadebiutuje jako ekspert! Transmisja w TVP Sport i na SPORT.TVP.PL!

Koniec epoki w esporcie. Virtus.pro zawiesza działalność

Virtus.pro po raz pierwszy w historii nie zagra na Majorze!

Zapowiedź 1. dnia transmisji BLAST Pro Series w TVP Sport