Triathlon Gdynia: Ryf i O’Donnell pierwsi na mecie

Szwajcarka Daniela Ryf i Amerykanin Timothy O’Donnell zwyciężyli w triathlonie Enea Ironman 70.3. Gdynia powered by Herbalife. Triumfatorzy otrzymali w nagrodę po trzy tysiące dolarów. Na głównym dystansie 70,3 mili (113 km) rywalizowało 2219 zawodników z 41 krajów.
Daniela Ryf (fot. PAP/Marcin Gadomski)

Ryf, która po trzy razy triumfowała w mistrzostwach świata na tym dystansie oraz w klasycznym Ironmanie, zdeklasowała rywalki. 31-letnia Szwajcarka uzyskała 3:57.54, a ten rezultat dał jej siódmą pozycję w klasyfikacji generalnej. Ubiegłoroczna zwyciężczyni Austriaczka Lisa Huetthaler zanotowała czas 4:17.03.

Kolejne miejsca wśród pań wywalczyły Australijka Mirinda Carfrae – 4:20.46 oraz Ewa Komander (ZAKSA Kędzierzyn-Koźle) – 4:25.40. O’Donnell także uzyskał lepszy wynik od ubiegłorocznego zwycięzcy. 38-letniemu Amerykaninowi, który jest mężem Carfrae, zmierzono 3:47.40, natomiast Niemiec Boris Stein pokonał ten dystans w 3:52.04.

W szóstej edycji tej imprezy pozostałe lokaty na podium zajęli Niemcy – drugi był triumfator tych zawodów w 2015 roku Nils Frommhold – 3:52.57, a trzeci Markus Liebelt, który w zeszłym także uplasował się na trzeciej pozycji – 3:53.27. Najlepszy z Polaków – Tomasz Brembor (Gvt Bmc Triathlon Team) został sklasyfikowany na dziewiątym miejscu – 4:00.01.