59'Javier Martinez
5.08.2018, 20:15
Klubowe mecze towarzyskie, 2018, 1. kolejka

Bayern zwyciężył United. "Połówka" Lewandowskiego

Przygotowania zachodnich klubów do rozpoczęcia sezonu są na ostatniej prostej. Niedługo rozpocznie się sezon w lidze angielskiej, trochę później w niemieckiej, ale czołowe kluby z obu krajów grają jeszcze w meczach towarzyskich. W niedzielę w takim spotkaniu wystąpiły Bayern Monachium i Manchester United, a lepszy okazał się pierwszy zespół, który wygrał 1:0 (0:0).
Robert Lewandowski (fot. Getty Images)

Oficjalnie: Arturo Vidal przejdzie do Barcelony

Zdecydowaną przewagę miał zespół Bayernu, który mógł w tym meczu strzelić więcej goli. Na znacznie mniej pochwał zasłużyli piłkarze Jose Mourinho – Czerwonym Diabłom brakowało płynności i pomysłu w grze.

Zwycięskiego gola w 59. minucie strzelił Javi Martinez. Hiszpański zawodnik lekko strącił piłkę po dośrodkowaniu i umieścił ją w bramce Czerwonych Diabłów. W końcówce na 2:0 trafił jeszcze Arjen Robben, ale nie zostało ono uznane, bo Holender przebywał na spalonym.

Od drugiej połowy grał Robert Lewandowski. Czołowy polski zawodnik w tym spotkaniu nie wyróżnił się jednak niczym specjalnym. Na pierwszy rzut oka można było zauważyć, że treningi wznowił dopiero niedawno.

"Roberta nie będzie w Bayernie. Dla niego dobrze, dla klubu też"