tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny

Boateng przed przeprowadzką. Bayern straci kluczowego stopera

Wszystko wskazuje na to, że na niespełna trzy tygodnie przed startem Bundesligi, mistrzowie Niemiec pozostaną bez kluczowego stopera, Jerome'a Boatenga. Jeśli negocjacje zostaną przeprowadzone pomyślnie – 29-latek odejdzie do Manchesteru United.
Jerome Boateng (fot. Getty Images)

Bayern zwyciężył United. "Połówka" Lewandowskiego

O możliwym odejściu Boatenga spekulowało się już od dawna, ale wydawało się że Niemiec pozostanie na Allianz Arena. Sprawy przybrały jednak nieoczekiwanego biegu i na tę chwilę obrońcy najbliżej jest na Old Trafford.

Christian Falk, znakomicie poinformowany w sprawach klubu ze stolicy Bawarii, poinformował że działacze Czerwonych Diabłów skontaktowali się z przedstawicielami Bayernu. Obie strony tym samym rozpoczęły negocjacje dotyczące przejścia zawodnika na Wyspy. Według niemieckich mediów ten transfer dojdzie do skutku, a pytanie dotyczy już tylko kwoty, którą będą musieli zapłacić Anglicy.

Według portalu Transfermarkt.de, Boateng wart jest 45 milionów euro. Warto dodać, że w przeszłości grał już w Manchesterze, choć wówczas w jego błękitnej części. Zawodnikiem City był w latach 2010-2011.

International Champions Cup, Bayern Monachium – Manchester City (skrót meczu)

podobne informacje

Boateng podziękował Mourinho. Minimalne szanse na transfer

Uśpiony gigant. Bayern (znów) się nie wzmacnia

Wyprzedaż w Bayernie. Nawet trzech graczy opuści Monachium

Mundial 2018: Rekordzista Ronaldo, skuteczny Kane, aktywny Messi – tak wyglądały pierwsze serie spotkań mistrzostw świata