tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny

NRG Esports wygrało IEM Shanghai

Nie tak wyobrażaliśmy sobie finał takiej imprezy jak Intel Extreme Masters. Zaledwie 11 rund zdobytych w dwóch mapach przez gospodarzy, świadczy o tym, jak bardzo jednostronne było to spotkanie. NRG z tytułem mistrzowskim.
NRG Esports (fot. Starladder)

Sprout zagra na Games Clash Mastes; Izako Boars wciąż w grze

Wielki finał IEM Shanghai rozpoczął się o godzinie 5:05. Tłumnie i gorąco dopingowani Chińczycy z Tyloo podejmowali NRG Esports z Ameryki Północnej. Wszyscy spodziewaliśmy się zaciętego i co najmniej trzymapowego starcia, jak na finał przystało. Tak się jednak nie stało. Tsvetlin "CeRq" Dimitrov i jego drużyna, wspięli się na wyżyny swoich możliwości i całkowicie zdominowali finałowe spotkanie, podobnie jak półfinał z Gambit Esports.

To spotkanie rozpoczęło się od mapy Overpass, wybranej przez NRG. Dziewięć rund wygranych, to było maksimum możliwości Tyloo jeśli chodzi o ten finał. Na drugiej mapie Mirage, Chińczycy zdołali ugrać ledwo dwie rundy, nie stawiając Amerykanom większego oporu. NRG Esports zasłużenie zdobyło trofeum mistrzowskie tej imprezy, a Tsvetelin 'CeRq' Dimitrov zdobył tytuł MVP. Jego statystyki w tym meczu to 53 zabójstwa, przy zaledwie 18 zgonach, a wartość średnich obrażeń na rundę zbliżyła się do 110.

Klasyfikacja końcowa IEM Shanghai:

1. NRG Esports – 125,000 dolarów
2. TyLoo – 50,000 dolarów
3-4. Gambit Esports – 22,000 dolarów
3-4. Virtus.pro – 22,000 dolarów
5-6. HellRaisers – 10,000 dolarów
5-6. BOOT-d[S] – 10,000 dolarów
7-8. 5POWER – 5,500 dolarów
7-8. Grayhound – 5,500 dolarów

podobne informacje

Virtus.pro nie zakwalifikowało się na EPICENTER 2018

x-kom team uzupełnił skład CS:GO o trzech zawodników

Dwie europejskie drużyny w półfinałach Worlds 2018

Gracz Optic India przyłapany na oszukiwaniu podczas eXTREMESLAND