tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny

Wygrał Tour de France, teraz ma kłopoty z prawem. Groził... kijem do szczotki

Jedyny niemiecki triumfator kolarskiego wyścigu Tour de France Jan Ullrich przyznał w wywiadzie dla dziennika "Bild", że ma kłopoty osobiste. – Rozstanie z żoną Sarą i brak kontaktu z dziećmi od grudnia spowodowały, że robię rzeczy, których później żałuję – mówił.
Jan Ullrich (fot. Getty Images)

W poniedziałek 3. etap Tour de Pologne. Hat-trick Ackermanna? Sprawdź szczegóły transmisji

W sobotę 44-letni obecnie Ullrich, który wygrał "Wielką Pętlę" w 1997 roku, został aresztowany na Majorce za wtargnięcie na posesję swojego sąsiada Tila Schweigera. Popularny aktor i reżyser zeznał, że Ulrich zachowywał się agresywnie, przeskoczył przez płot i groził jego znajomemu kijem od szczotki.

"Bildowi" Ullrich tłumaczył, że chciał po prostu pożegnać się z sąsiadem. – Wołałem i wołałem, ale nikt mnie nie słyszał, dlatego wszedłem na teren posiadłości – twierdził.

W ogrodzie miał natknąć się na kogoś nieznajomego, kto stracił nad sobą kontrolę. Doszło do ostrej wymiany zdań. – Także z Tilem, być może było też popychanie za ramię. Nagle ten drugi wyprowadził jakiś cios kung-fu. Upadłem na ziemię, a potem przyjechała policja – relacjonował.

Niemiec dostał zakaz zbliżania się do Schweigera. Zapowiedział, że jest gotowy go przeprosić, ale sam też oczekuje od sąsiada tego samego.

Ullrich tłumaczył też, że jest podminowany ze względu na kłopoty osobiste. Niedawno rozstał się z żoną i od kilku miesięcy prawie nie rozmawiał ze swoimi dziećmi. Przyznał, że ma problemy z alkoholem i narkotykami, ale nie jest uzależniony. – Z miłości do moich dzieci zapisałem się na terapię – poinformował.

Ulrich to jeden z najwybitniejszych niemieckich kolarzy w historii. Odniósł wiele sukcesów, ale karierę kończył w 2007 roku będąc oskarżonym o stosowanie dopingu. W 2013 przyznał się, że korzystał z niedozwolonych środków. Wszystkie jego wyniki począwszy od 2005 roku zostały anulowane, a były kolarz dla wielu swoich rodaków stał się "czarną owcą".

Muzeum Tour de Pologne: tu historia styka się z nowoczesnością
Kaczkowska z brązowym medalem ME w Glasgow!

podobne informacje

Wicemistrz świata w kolarstwie, Romain Bardet znów stawia na Tour de France

Trasa Tour de France idealna dla Majki? Góry i liczne podjazdy

Tour de France: skradziono trofeum wywalczone przez Gerainta Thomasa

Geraint Thomas i Chris Froome nie pojadą na mistrzostwa świata