tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny

"Wybryk natury" na drodze Tomasza Adamka. Słodka zemsta?

Tomasz Adamek kolejny pojedynek stoczy prawdopodobnie 6 października w Chicago podczas gali organizowanej przez grupę Matchroom Boxing. Rywalem "Górala" miałby być niepokonany na zawodowych ringach Jarrell Miller.
Duhaupas vs Miller (fot. Getty)

"WALKA TOTALNA" SZPILKI Z WACHEM

41-letni Adamek, były mistrz świata kategorii półciężkiej i junior ciężkiej, wygrał trzy ostatnie pojedynki. Wypunktował Solomona Haumono i Freda Kassiego, a w kwietniu zastopował w siódmej rundzie Joeya Abella. W październiku miałby powrócić na amerykański ring.

Promotor grupy Matchroom Boxing, Eddie Hearn, który odpowiada m.in. za interesy króla najcięższej dywizji Anthony'ego Joshuy, poszukuje rywala dla Millera. W wąskim gronie oponentów znalazł się Adamek, który przez lata boksował w USA.

Wielki gest Millera. Uszczęśliwił dziewczynkę z nowotworem

Miller nazywany jest pięściarskim "wybrykiem natury". Mierzy 193 cm, a w ostatnim występie ważył aż 138 kg. To nie przeszkodziło mu w pewnym wypunktowaniu Francuza Johanna Duhaupasa. Amerykanin wierzy w swoje możliwości, porównując się do samego... Mike'a Tysona.

Mam charakter ringowego zabójcy. Szukam nokautu. Jestem najlepszym zawodnikiem tej kategorii od czasów Tysona. Zostanę absolutnym mistrzem świata – mówił. Podobnie jak "Żelazny", wychował się na Brooklynie.

Miller jest notowany w czołówkach rankingów królewskiej wagi. Kolejne zwycięstwo może przybliżyć go do upragnionej batalii z Joshuą, który 22 września na Wembley skrzyżuje pięści z Aleksandrem Powietkinem. W listopadzie 2017 roku pokonał przed czasem dwumetrowego Mariusza Wacha, który został poddany w dziewiątej rundzie na skutek kontuzji dłoni.

Wcześniej ofertę z obozu Millera otrzymał Artur Szpilka, ale mańkut z Wieliczki ma inne plany. 10 listopada może spotkać się ze wspomnianym Wachem podczas gali Knockout Boxing Night.

Krzysztof Włodarczyk: najpierw walka o pas, potem Szpilka
Czy Tomasz Adamek pokonałby Jarrella Millera?
Czy Tomasz Adamek pokonałby Jarrella Millera?
  • 46.0%Tak
  • 54.0%Nie

podobne informacje

Ostatni przystanek przed Joshuą? "Big Baby" po Adamku rusza po kolejny nokaut. Transmisja w TVP SPORT, SPORT.TVP.PL i aplikacji

Szpilka wskazał kolejnego rywala. Pomści Adamka?

"Góral" nie zaskoczył. "Kompletna destrukcja Adamka"

Potężna siła Millera. Adamek bez szans