tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny

Modrić chce do Włoch. Real jest gotów go sprzedać

W Madrycie muszą sobie radzić z odejściem Cristiano Ronaldo z Realu. Możliwe, że Portugalczyk nie będzie jedynym doświadczonym piłkarzem, który tego lata opuści Santiago Bernabeu. Według telewizji "La Sexta" chce tego również Luka Modrić, a i w jego wypadku miałoby dojść do przeprowadzki do Włoch.
Luka Modrić (fot. Getty Images)

Oficjalnie: Juventus i Milan wymieniły się piłkarzami

Od kilku tygodni w Hiszpanii i Włoszech pisze się o zainteresowaniu Interu usługami chorwackiego pomocnika. Wielką przeszkodą w przeprowadzeniu całej operacji miałby być jednak Real, który nie zamierza tracić następnego ważnego gracza swej kadry. Według informacji "La Sexty" sam Modrić chciałby jednak przenieść się do Mediolanu, a ostatecznie przekonała go do tego najnowsza oferta działaczy z San Siro.

W Realu Chorwat zarabia obecnie siedem milionów euro rocznie, z kolei Inter jest gotów zaoferować mu aż o trzy miliony więcej. Dodatkowo włoskie prawo jest łagodniejsze pod kątem podatkowym dla zagranicznych piłkarzy, dlatego sporo zyskałby również na wpływach z wykorzystywania praw wizerunkowych.

Królewscy są gotowi sprzedać piłkarza, ale tylko jeśli Inter zdecyduje się na uiszczenie klauzuli wykupu z jego kontraktu. Oznacza to tyle, że Włosi musieliby wydać na Modricia aż 750 milionów euro. "As" podkreśla jednak, że klub może być gotów sprzedać Chorwata, jeśli w jego miejsce przyjdzie inny zawodnik o podobnej charakterystyce. Potencjalnym następcą miałby być Miralem Pjanić z Juventusu

podobne informacje

Polak lepszy od LeBrona, tuż za Cristiano Ronaldo. Stoch i siatkarze wśród najlepszych sportowców na świecie

Wybraliście jedenastkę roku 2018 na świecie [wyniki]

Plebiscyt AIPS: siódme miejsce Kamila Stocha, czwarta pozycja siatkarzy

Plebiscyt #sportowiec2018: wybraliście najlepszych sportowców minionego roku