tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny

Rebelia w Realu. Chorwat zaczyna strajk

W poprzednim sezonie w Realu Madryt grało dwóch Chorwatów. Wiele wskazuje, że ta liczba wkrótce zostanie zmniejszona przynajmniej o połowę. Jeden z pomocników z tego kraju zażądał odejścia z klubu i nie zamierza już więcej przywdziewać koszulki Królewskich.
Luka Modrić i Mateo Kovacić (fot. Getty Images)

Modrić chce do Włoch. Real jest gotów go sprzedać

Mateo Kovacić to piłkarz, który jeszcze podczas mundialu w Rosji na łamach "Marki" mówił o tym, że chce odejść z klubu. Od tamtego czasu minął ponad miesiąc, ale w jego sytuacji niewiele się zmieniło. Działacze Realu przyznali mu status "nietransferowalnego" i nie chcą, aby opuścił Madryt.

Według "Marki" we wtorek Chorwat jeszcze raz porozmawiał z działaczami na ten temat. Podkreślił, że prosił o transfer kilkukrotnie, mimo to nic nie ruszyło do przodu. Teraz zamierza podjąć bardziej radykalne kroki i przerwać treningi w zespole – wtorkowy miał być jego ostatnim w Realu. Zapewnił również, że nie chce więcej grać w drużynie Julena Lopeteguiego.

Usługami Kovacicia mają być zainteresowane kluby włoskie, przede wszystkim mediolański Inter. Ten sam klub żywo interesuje się sytuacją starszego z chorwackich pomocników Realu, czyli Luki Modricia. Niewykluczone, że obaj zawodnicy zmienią barwy tego samego lata.

International Champions Cup, Real Madryt – Juventus Turyn (skrót)

podobne informacje

Transfer w cieniu mundialu. Chorwat odejdzie z Realu?

Bernabeu nie wybacza. Problemy Benzemy i Kovacicia

Real powiększył przewagę. "Osiągnęliśmy coś bardzo ważnego"

Kontuzja Pepe. Nie zagra w najbliższych meczach