tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny

Tour de Pologne. Alvaro Hodeg: najważniejsze zwycięstwo w karierze

– To moje najważniejsze zwycięstwo w karierze – stwierdził Kolumbijczyk Alvaro Hodeg, który w poniedziałek w Zabrzu wygrał trzeci etap Tour de Pologne i został liderem wyścigu.
Alvaro Hodeg (fot. PAP)

TdP: do trzech razy sztuka. 21-latek wygrał w Zabrzu

Nie wiem, co powiedzieć. To niesamowite, nawet biorąc pod uwagę, że byłem drugi na dwóch poprzednich etapach. Na ostatnich dwóch kilometrach był pełny gaz. Wspaniale rozprowadził mnie Michael Morkov – oznajmił 21-letni Hodeg.

Nie było to pierwsze zwycięstwo młodego Kolumbijczyka, którego porównuje się do Fernando Gavirii. W marcu wygrał w Belgii Handzame Classic oraz jeden z etapów Dookoła Katalonii. W Zabrzu świętował trzeci sukces w karierze.

W poniedziałek w ucieczce znów brał udział Michał Paluta. Kolarz grupy CCC Sprandi Polkowice umocnił się na prowadzeniu w klasyfikacji górskiej, a w generalnej plasuje się na wysokiej, piątej pozycji.

Przez pierwsze 50 minut ucieczki ja sam dyktowałem tempo, a pozostali kolarze wychodzili na prowadzenie tylko na kilkaset metrów. Wiedziałem, że to jest bez sensu, bo kosztowałoby mnie za dużo energii – ocenił.

Jeżeli jutro będę się dobrze czuł, to znów spróbuję się zabrać i zgarniać punkty na premiach górskich, ale generalnie priorytetem będzie to, aby być przy naszych zawodnikach walczących w klasyfikacji generalnej i osłaniać ich do samego końca. Jutro wyścig można przegrać – dodał.

Jego kolega klubowy Paweł Franczak zajął z Polaków najwyższe miejsce na mecie – szesnaste.

Etap spokojny, najłatwiejszy z tych, jakie do tej pory jechaliśmy. Nie było zbyt wielkiego tempa, teren całkowicie płaski, a końcowa runda bardziej bezpieczna niż poprzednie. Na finiszu trzeba było mieć dużo szczęścia, aby znaleźć odpowiedni tor i żeby nikt nie przeszkodził. Okazało się to trudnym zadaniem. Jestem troszkę rozczarowany swoim występem, ale muszę przyjąć to, co jest – przekazał Franczak.

We wtorek odbędzie się czwarty etap, z Jaworzna do Szczyrku (179 km), na którym sprinterzy nie będą się już liczyć w walce o zwycięstwo. Odcinek zakończy się stromą ścianką prowadzącą do hotelu "Orle Gniazdo". Przed rokiem triumfował tam Belg Dylan Teuns, zdobywając przewagę, która wystarczyła do zwycięstwa w całym wyścigu.

TdP: Alvaro Jose Hodeg zwycięzcą 3. etapu TdP [WIDEO]

podobne informacje

TdP: "Kwiato" musi uważać. Kolarze zjadą z asfaltu

Sprawdź, czy wygrałeś w konkursie o Tour de Pologne #5

Dublet Kwiatkowskiego! Kapitalny finisz Polaka

Rekordzista TdP: mam za sobą problemy ze zdrowiem