tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny

Z ringu do... pokerowego stolika. Były mistrz świata zmienił dyscyplinę

David Haye, były mistrz świata organizacji WBA w kategorii ciężkiej oraz WBC, WBA i WBO w junior ciężkiej, zamienia ring bokserski na grę przy zielonym stoliku. Przez rok będzie poznawał tajniki pokera, by wystąpić w 2019 roku w jednym z turniejów.
David Haye (fot. Getty)

Wyjątkowa otoczka walki Wach vs. Szpilka. "Wilk" widzi skurczybyka

37-letni Haye, który zakończenie bokserskiej kariery ogłosił w czerwcu, zamierza pobierać lekcje od zawodowych pokerzystów.

Czasami wystarczy w sporcie być większym i silniejszym, by pokonać rywala, ale w pokerze to nie działa. Nie chodzi o to, jak jestem szybki, jaki mam refleks. Tu nie mogę się spieszyć. Muszę nauczyć się od podstaw pokerowego chleba, bo jestem w tej dziedzinie nowicjuszem. Pomóżcie mi, dajcie mi tyle wiedzy, ile się da – powiedział Haye cytowany przez portal "CardPlayer.com".

Brytyjczyk w ringu wygrał 32 z 28 walk, w tym 26 przed czasem. Tuż po ogłoszeniu decyzji o zawieszeniu rękawic napisał w oświadczeniu tajemniczo: "To nie koniec mojej historii, tylko początek czegoś nowego". Nie minęły dwa miesiące, a odkrył publicznie, co miał na myśli.

Wskrzeszony "Diablo". "Ład i porządek w pracy i domu"

podobne informacje

David Haye: Polska to zupełnie inny świat niż w 2000 roku

"Miks braci Kliczko z Chorwacji". Realne zagrożenie dla Joshuy i Wildera

"Diablo" Włodarczyk w gronie najwybitniejszych mistrzów

Były bokserski mistrz świata David Haye zakończył karierę