tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny

WSG Open: porażka Świątek w 1. rundzie

Nie tak wyobrażaliśmy sobie drugi dzień rywalizacji podczas WSG Open. Do gry we wtorek przystąpiło sześć reprezentantek Polski i niestety cztery z nich już na dzień dobry musiały pożegnać się z turniejem.
Iga Świątek (fot. PAP/Leszek Szymański)

Najbardziej ostrzyliśmy sobie zęby na pojedynek kwalifikantki Joanny Zawadzkiej z turniejową "2" i pupilką stołecznych kibiców, Igą Świątek. Było to całkiem wyrównane widowisko, choć ze sporą liczbą błędów z jednej i drugiej strony. Pierwszego seta dopiero po tie-breaku wygrała Zawadzka.

Drugą partię nie najlepiej rozpoczęła Świątek, bo przegrywała już 1:3. Wtedy to poprosiła o wsparcie medyczne i ostatecznie skreczowała. Powodem takiej decyzji były problemy gastryczne zawodniczki Legii Warszawa. Tym samym powtórzył się scenariusz, którego w tym nikt nie zakładał. Iga Świątek tak jak przed rokiem odpadła z WSG Open już w 1. rundzie.

Do drugiej rundy poza Joanną Zawadzką awansowała dziś jeszcze Katarzyna Kawa, która bez większych problemów pokonała Ilonę Kremer z Białorusi 6:1, 6:2. Swoje mecze przegrały niestety Weronika Falkowska, Klaudia Wira i Marta Leśniak. Polki grały jeszcze w deblu, do ćwierćfinałów awansował duet Maja Chwalińska/Daria Kuczer i Aleksandra Buczyńska grająca w parze z Joaną Eidukonyte z Litwy.

podobne informacje

Podcast tenisowy "As": Świątek straciła ponad pół roku przez kontuzję

Iga Świątek po porażce z Camilą Giorgi w Australian Open: nie jestem jeszcze gotowa na takie tempo

Australian Open: Świątek i Kubot kontra Rosolska w 1. rundzie miksta

Australian Open: ocena meczu Igi Świątek z Camilą Giorgi