25 Christopher Martins
  Maurizio Sarri
  Bruno Genesio

ICC: Chelsea zwycięska. Bułka się wyróżnił

Chelsea wygrała w swoim ostatnim spotkaniu w International Champions Cup z Olympique'em Lyon. Anglikom udało się tego jednak dokonać dopiero po serii rzutów karnych, w której wygrali 5:4 – do 90. minuty było 0:0. Dobre spotkanie rozegrał młody polski bramkarz Marcin Bułka. Na kolejne transmisję z ICC zapraszamy o 2:00. Real Madryt zmierzy się z AS Roma, spotkanie w TVP 1, TVP Sport, SPORT.TVP.PL i aplikacji mobilnej.
International Champions Cup. Chelsea FC – Olympique Lyon (rzuty karne)
Marcin Bułka (fot. Getty Images)

Eliminacje Ligi Europejskiej: mecz Legia – Dudelange w TVP2 i SPORT.TVP.PL

Warto wiedzieć

Od początku spotkania wystąpił Marcin Bułka. Polak przebywał na murawie do 74. minuty i zdołał wykonać kilka bardzo udanych interwencji. Gracze Lyonu nie zmusili go do wielkiego wysiłku, ale za każdym razem, kiedy musiał bronić, robił to dobrze – był przytomny, miał odpowiedni refleks i właściwie skracał pole.

Jak mogły paść bramki?
26’ – Memphis Depay dryblował w polu karnym, wreszcie udało mu się znaleźć dość miejsca, aby kopnąć na bramkę Bułki. Strzał był celny, ale Polak dobrze i pewnie obronił piłkę, imponując refleksem.
32’ – Mariano Diaz znalazł się na skraju pola karnego otoczony przez graczy Chelsea. Napastnik zdołał jednak odnaleźć na dwudziestym metrze Marcala, który kopnął piłkę bezpośrednio po dograniu lobem. Było blisko, ale próba Brazylijczyka okazała się niecelna.
34’ – piękną akcję kombinacyjną Lyonu strzałem z lewej nogi zakończył Houssem Aouar. Francuz kopnął jednak niecelnie, a piłka przetoczyła się minimalnie obok bocznego słupka bramki Chelsea.
45’ – pięknym uderzeniem z rzutu wolnego popisał się Willian, ale jeszcze lepszy w bramce był Anthony Lopes, który zdołał wybić piłkę.
55’ – na połowie Chelsea odważnie dryblował Depay, udało mu się wejść w pole karne i oddać strzał, ale podczas akcji dobrze reagował Bułka – polski bramkarz skrócił kąt Holendrowi i zgasił zagrożenie w zalążku.
56’ – Ruben Loftus-Cheek w nonszalancki sposób próbował pokonać Lopesa. Podciął piłkę, ta minęła bramkarza, ale… trafiła tylko w słupek.

International Champions Cup: Chelsea – Olympique Lyon (mecz)