tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny

Nokaut, problem, marihuana. Pod okiem Mayweathera chce zbić Polaka

8 września w nowojorskiej hali Barclays Center niepokonany Adam Kownacki stanie przed być może najtrudniejszą walką w zawodowej karierze. "Baby Face" zmierzy się z byłym mistrzem świata federacji IBF, Charlesem Martinem. Amerykaninowi w przygotowaniach pomagają słynny Jeff Mayweather, czyli wuj jednego z najlepszych pięściarzy w historii zawodowego boksu i mistrz olimpijski z Los Angeles, Henry Tillman.
Charles Martin vs Adam Kownacki (fot. Getty)

"WALKA TOTALNA" SZPILKI Z WACHEM

Kariera Kownackiego nabrała rozpędu po ubiegłorocznym szybkim zwycięstwie nad Arturem Szpilką. Potem znokautował Gruzina Iago Kiładze, a teraz przed nim kolejne ciekawe starcie. W Nowym Jorku stanie oko w oko z byłym mistrzem królewskiej dywizji wagowej. Martin przegrał tylko raz, tracąc pas International Boxing Federation na rzecz Anthony'ego Joshuy.

Wydawało się, że "Książę" znalazł się na zakręcie zawodowym i życiowym. Nie mógł pogodzić się z bolesną porażką, w Internecie publikował kontrowersyjne materiały. W grudniu 2016 roku mówił, że regularnie pali marihuanę, ale... dobrze się prowadzi, bo nie pije alkoholu. Te problemy mają być już dawno za nim, a w jego potencjał uwierzyli współpracownicy. W przygotowaniach do starcia z Kownackim pomaga mu trener Jeff Mayweather i Tillman. Wuj "Pięknisia" jest pod wrażeniem formy swojego nowego zawodnika.

Martin vs. Joshua (fot. Getty)

Kopie jak koń. Bije w sposób, który porównałbym do Shannona Briggsa. Z moich obserwacji wynika, że Kownacki jest szyty na miarę dla Charlesa. Idzie do przodu, jest sztywny w obronie, wytrzymały, ale też łatwy do trafienia. Nie jestem w stanie sobie wyobrazić, by był w stanie przyjmować bomby Martina, nawet jeśli ma głowę z kamienia – tłumaczył w rozmowie z FightHype.com.

Mayweather jest zadowolony z podejścia do wykonywanego zawodu Martina. – Myślałem, że jest zwariowany, tym czasem już po pierwszym dniu treningów okazało się, że prawda jest zupełnie inna. Pracuję z dżentelmenem, nie dostrzegam żadnych negatywnych zachowań. Bije tak mocno, że po kolejnych zajęciach bolały mnie ręce, kawał chłopa. Pracujemy nad techniką, która ma ułatwić lokowanie mocnych ciosów.

Jeśli wierzyć słowom Mayweathera, Kownacki może być w sporych tarapatach. – Martin czuje głód wiedzy, chce się dalej rozwijać. Wszyscy jesteśmy tu w jednym celu – przygotować Charlesa na zwycięstwo i wznowienie kariery z przytupem – zakończył.

Czy Adam Kownacki pokona Charlesa Martina?
Czy Adam Kownacki pokona Charlesa Martina?
  • 76.9%Tak
  • 23.1%Nie

-

Wskrzeszony "Diablo". "Ład i porządek w pracy i domu"

podobne informacje

Mariusz Wach prowokuje Artura Szpilkę. W tle rewanż

Sprint na Giewont, dieta cud i nokaut–błysk. "Wątróbka" podbije Zakopane

Amerykański okręt może zaatakować "Diablo" po raz trzeci

Artysta nokautu z mroczną przeszłością. Nierząd, gangi i kryminał