tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny

Wyzwanie przed Adamkiem. "Ułożę staruszka do snu"

Tomasz Adamek zmierzy się 6 października z Jarrellem Millerem. Walkę oficjalnie potwierdzono w środę w Chicago, tam gdzie panowie skrzyżują rękawice. – To dobry chłopak, mam do niego szacunek, ale ja jestem starszy i mądrzejszy – powiedział "Góral".
Jarrell Miller i Tomasz Adamek (fot. Getty Images/PAP/Grzegorz Michałowski)

NOKAUT, PROBLEM, MARIHUANA. POD OKIEM MAYWEATHERA CHCE ZBIĆ POLAKA

Adamek przed walką z Erikiem Moliną zapowiadał, że w przypadku porażki zakończy karierę. Polak w kwietniu 2016 roku przegrał przez nokaut w 10. rundzie i tuż po walce potwierdził, że podtrzymuje te słowa. – Nie ma dla mnie miejsca w boksie. Jestem jednak zadowolony z tego, co osiągnąłem w tym sporcie – przyznał jeszcze w ringu w Krakowie.

Nieco ponad rok później ponownie zobaczyliśmy go jednak między linami. Najpierw pokonał Solomona Haumono, potem poradził sobie z Fredem Kassim, a niespełna cztery miesiące temu w efektowny sposób rozprawił się z Joeyem Abellem. Po tej ostatniej wygranej Adamek ponownie nabrał ochoty na wielkie wyzwanie, którym bez wątpienia będzie starcie z Millerem.

Amerykanin to siódmy pięściarz wagi ciężkiej w zestawieniu portalu boxrec.com, Adamek jest w tym rankingu piętnasty. W kwietniowej, wygranej walce z Johannem Duhaupasem wniósł do ringu 138 kilogramów, Adamek wychodząc do pojedynku z Abellem ważył "tylko" 102 kg.

Czuję, że ostatnio z walki na walkę byłem lepszy, co zresztą widać było w ringu. Nowy trener wlał we mnie nowe życie. Życzyłbym sobie, bym po kolejnym zwycięstwie na jesień doczekał się jeszcze walki o tytuł mistrza świataprzyznał w rozmowie z dziennikarzem portalu bokser.org.

Ewentualna wygrana rzeczywiście mogłaby otworzyć przed Adamkiem drzwi do drugiej w karierze walki o tytuł mistrza świata królewskiej wagi ciężkiej. Bukmacherzy nie dają jednak Polakowi większych szans. Amerykanin o "Góralu" wypowiada się z dużym szacunkiem, ale jego zdaniem zwycięzca tego pojedynku może być tylko jeden.

Śledzę jego karierę, byłem nawet na kilku walkach, na których wyprzedał całą halę. Nie brakuje głosów, że to będzie dla mnie łatwa walka, ale żadna walka nie jest łatwa, gdy rywal ma dwie ręce. Oczywiście będę faworytem, bo jestem młodszy, większy i silniejszy, a Adamek ma najlepszy czasy za sobą. Czasami bywa jednak tak, że ktoś przeżywa drugą młodość. Czy tak będzie w przypadku Adamka w walce ze mną? Nie. Zniszczę staruszka, ułożę go do snu – zaznaczył na łamach portalu fighthype.com.

Szans Adamkowi nie daje także Duhaupas, który nie ma wątpliwości, że różnica w wadze będzie nie do zniwelowania przez "Górala".

Wyobrażacie sobie, jaką on będzie miał przewagę nad byłym półciężkim? Waga Millera miała zdecydowany wpływ na obraz pojedynku ze mną, był ode mnie 28 kilogramów cięższy, a Polak dodatkowo nie ma mocnego ciosu. Naprawdę nie widzę, jak Adamek miałby zrobić krzywdę Millerowi, ta walka na pewno skończy się przed czasem – zakończył Francuz, cytowany przez portal worldboxingnews.net.

Czy Tomasz Adamek pokona Jarrella Millera?
Czy Tomasz Adamek pokona Jarrella Millera?
  • 44.9%Tak
  • 55.1%Nie
Wielki gest Millera. Uszczęśliwił dziewczynkę z nowotworem

podobne informacje

Ostatni przystanek przed Joshuą? "Big Baby" po Adamku rusza po kolejny nokaut. Transmisja w TVP SPORT, SPORT.TVP.PL i aplikacji

Szpilka wskazał kolejnego rywala. Pomści Adamka?

"Góral" nie zaskoczył. "Kompletna destrukcja Adamka"

Potężna siła Millera. Adamek bez szans