tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny

Paweł Brożek wznowi treningi w Wiśle

Paweł Brożek w poniedziałek wznowi treningi z występująca w ekstraklasie Wisłą Kraków. Taką informację podał trener piłkarzy Białej Gwiazdy Maciej Stolarczyk.
Paweł Brożek (fot. Getty Images)

Artur Sobiech wraca do Ekstraklasy

35-letni Brożek po zakończeniu poprzedniego sezonu rozstał się z Wisłą, której władze podjęły decyzję o nieprzedłużeniu kontraktu. Piłkarz, który w 398 oficjalnych meczach w barwach krakowskiego klubu zdobył 185 bramek, został uroczycie pożegnany 13 maja w spotkaniu z Lechem Poznań. Wówczas w ostatniej akcji strzelił gola na 1:1.

Brożek nie zamierzał kończyć kariery, ale nie dostał ofert z innych klubów i ostatecznie po dłuższych namowach zdecydował się na podjęcie treningów z Wisłą.

– To my wyszliśmy z inicjatywą, bo taka jest potrzeba chwili. Ceremonia pożegnania Pawła i ta bramka z Lechem, to było miłe wspomnienie i rzeczywiście trzeba było go przekonać, żeby jeszcze pomógł klubowi, który nie jest mu obojętny. Zobaczymy jak rozwinie się sytuacja. Pierwszy krok został wykonany. Paweł rusza się cały czas, jest w dobrej formie. Nie jest to zawodnik, który tylko siedzi przed telewizorem i zajada smakołyki. Przeprowadzimy badania, określimy poziom jego wydolności i ustawimy odpowiedni trening, aby był gotowy do gry – wyjaśnił Stolarczyk.

Brożek na razie nie podpisze kontraktu. Najpierw musi się przekonać, jak jego organizm zareaguje na obciążenia treningowe. – To będzie kwestia tygodni, a nie dni – wyjaśnił Stolarczyk.

Wisła ma kadrze tylko dwóch napastników – Zdenka Ondraska i Marko Kolara. – W tym roku liga gra do połowy grudnia. Mogą przytrafić się kontuzje, kartki i Paweł może nam wtedy pomóc – uzasadnił Stolarczyk.

Wisła Kraków, po trzech kolejkach, zajmuje w tabeli ekstraklasy dziewiąte miejsce z dorobkiem czterech punktów. W piątek o godzinie 20.30 zagra na swoim stadionie z Wisłą Płock.

GOL Ekstra – magazyn Ekstraklasy
GOL Ekstra: legioniści usprawiedliwieni? "To nie Klafurić wygrał mistrzostwo"
"Gol Retro": Tomaszewski na ławce trenerskiej ŁKS Łódź

podobne informacje

Jesus Imaz i Martin Kostal przeszli z Wisły Kraków do Jagiellonii

"Kicker": Jakub Błaszczykowski i chaos w Wiśle Kraków

Ekstraklasa piłkarska: Wisła Kraków poleci na obóz do Turcji

Sparingowa porażka Wisły Kraków. Pierwszy mecz Błaszczykowskiego