ME w triathlonie: triumf Szwajcarki, Cześnik daleko

Szwajcarka Nicola Spirig zdobyła w Glasgow złoty medal mistrzostw Europy w triathlonie. Mistrzyni olimpijska z 2012 roku wyprzedziła ubiegłoroczną triumfatorkę Brytyjkę Jess Learmonth, a brąz wywalczyła Francuzka Cassandre Beaugrand. Maria Cześnik zajęła 26. miejsce.
Nicola Spirig (fot. Getty)

Robert Karaś, mistrz świata w potrójnym ironmanie: nie będę już tak się niszczył [WYWIAD]

Zawodniczki miały do pokonania 1,5 km wpław, 40 km rowerem i 10 km biegiem. Spirig, która ma w dorobku także srebrny medal igrzysk w Rio de Janeiro (2016), pokonała tę trasę w 1:59.13 i miała 33 s przewagi nad drugą na mecie Learmonth. Cześnik straciła do Szwajcarki ponad osiem minut.

Spirig triumfowała w ME po raz szósty i jest pod tym względem samodzielną rekordzistką.

W piątek odbędzie się rywalizacja mężczyzn, a w sobotę – sztafet mieszanych.