31 Yuya Kubo
  Ireneusz Mamrot
  Yves Vanderhaeghe

Liga Europejska: Jagiellonia – KAA Gent 0:1. Katem 18-latek

Jagiellonia Białystok długimi fragmentami dominowała nad KAA Gent, ale przegrała 0:1 (0:0) w pierwszym meczu trzeciej rundy eliminacji Ligi Europejskiej. Decydującego gola w 85. minucie strzelił zmiennik, 18-letni Jonathan David.
Vadis Odjidja-Ofoe (L) i Przemysław Frankowski (fot. PAP/Artur Reszko)

Zobacz zapis relacji na żywo z meczów Jagiellonii i Lecha

Jak padł gol?
0:1 (85') – Jean-Luc Dompe przebiegł z piłką kilkanaście metrów, nieatakowany podał do wybiegającego Davida. Jego pierwszy strzał obronił Marian Kelemen, ale przy dobitce był bezradny.

Pozostałe sytuacje:
7' – Błysk geniuszu Vadisa Odjidji-Ofoe, który doskonale podał prostopadle do Dompe, ale ten zmarnował świetną okazję strzelając nad poprzeczką.
57' – Bardzo ładna akcja Gentu, strzał z powietrza Giorgiego Czakwetadze i na szczęście przed bramką stał Nemanja Mitrović, który odbił piłkę udem.
63' – Jeden z wielu błędów bramkarza Gentu, Bartosz Kwiecień strzelał na opuszczoną bramkę, ale w ostatniej chwili jak spod ziemi wyrósł obrońca Igor Plastun i zablokował strzał na linii.
78' – Gol dla Gentu po głupiej stracie Novikovasa, ale Andrijasević w momencie podania był na spalonym. Dobra decyzja sędziego.

Arvydas Novikovas (L) i Jean-Luc Dompe (fot. PAP/Artur Reszko) Bohater meczu:
Najlepiej w tym spotkaniu wyglądali skrzydłowi. Świetnie zaczął Przemysław Frankowski, chociaż sił starczyło mu tylko na początek meczu. W drugiej połowie groźniejszy był Arvydas Novikovas. Ale najlepszym zawodnikiem był Dompe, który asystował przy bramce. Szybki, świetny technicznie. Obrońcy Jagiellonii nie radzili sobie z nim od początku do końca.

Antybohater meczu:
To istny cud, że Colin Coosemans nie wpuścił w tym spotkaniu gola. Był fatalnie dysponowany, "wypluwał" piłkę po każdym strzale i dośrodkowaniu. Nie był w stanie jej złapać, tak jakby miał rękawice posmarowane masłem. Za każdym razem jemu albo obrońcom udawało mu się jednak dopaść do piłki.

Kiedy rewanż?
Spotkanie rewanżowe zostanie rozegrane w czwartek, 16 sierpnia, w Gandawie, o 20:30.