tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny

Allegri wyjaśnił, dlaczego odrzucił ofertę Realu

Latem Massimiliano Allegri dostał propozycję trenowania Realu Madryt. Szkoleniowiec postanowil jednak zostać w Juventusie. – Jestem przekonany, że podjąłem właściwą decyzję – przyznał.
Massimiliano Allegri (fot. Getty Images)

Hitowy transfer Królewskich. Courtois w Realu

Po sezonie z pracy z Królewskimi zrezygnował Zinedine Zidane. To sprawiło, że Real zaczął poszukiwania nowego trenera. Jednym z kandydatów był Allegri. Ostatecznie, następcą "Zizou" został Julen Lopetegui. – Odmówiłem Realowi, bo miałem zobowiązania wobec prezydenta Andrei Agnelliego. Mam olbrzymi szacunek do Juve. Słowo, które dałem, było powodem, dla którego odrzuciłem ofertę największego klubu na świecie – stwierdził Allegri.

W ostatnich dwóch latach jego Juventus dwukrotnie przegrywał z Królewskimi w Lidze Mistrzów. Drużyna z Madrytu za każdym razem triumfowała w rozgrywkach. – Byłbym hipokrytą, gdybym powiedział, że nie byłem zaszczycony ich zainteresowaniem – przyznał.

Trener nie chce jednak, by określać go mianem legendy klubu i stawiać na równi z Alessandro Del Piero czy Gianluigim Buffonem. – Nie chcę być z nimi utożsamiany, bo ci ludzie pisali historię Juventusu przez wiele sezonów. Ja jestem tutaj dopiero od czterech lat – zakończył.

International Champions Cup, Real Madryt – Juventus Turyn (skrót)

podobne informacje

LM: Juventus chce wprowadzenia VAR. "Pomógłby w ocenie"

"Zawodzi i nie strzela". Włoska prasa krytykuje Ronaldo

Allegri skomentował nieobecność Ronaldo na gali

Bez bramek, ale z magią? Media o debiucie Cristiano Ronaldo w Juventusie