tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny

Allegri wyjaśnił, dlaczego odrzucił ofertę Realu

Latem Massimiliano Allegri dostał propozycję trenowania Realu Madryt. Szkoleniowiec postanowil jednak zostać w Juventusie. – Jestem przekonany, że podjąłem właściwą decyzję – przyznał.
Massimiliano Allegri (fot. Getty Images)

Hitowy transfer Królewskich. Courtois w Realu

Po sezonie z pracy z Królewskimi zrezygnował Zinedine Zidane. To sprawiło, że Real zaczął poszukiwania nowego trenera. Jednym z kandydatów był Allegri. Ostatecznie, następcą "Zizou" został Julen Lopetegui. – Odmówiłem Realowi, bo miałem zobowiązania wobec prezydenta Andrei Agnelliego. Mam olbrzymi szacunek do Juve. Słowo, które dałem, było powodem, dla którego odrzuciłem ofertę największego klubu na świecie – stwierdził Allegri.

W ostatnich dwóch latach jego Juventus dwukrotnie przegrywał z Królewskimi w Lidze Mistrzów. Drużyna z Madrytu za każdym razem triumfowała w rozgrywkach. – Byłbym hipokrytą, gdybym powiedział, że nie byłem zaszczycony ich zainteresowaniem – przyznał.

Trener nie chce jednak, by określać go mianem legendy klubu i stawiać na równi z Alessandro Del Piero czy Gianluigim Buffonem. – Nie chcę być z nimi utożsamiany, bo ci ludzie pisali historię Juventusu przez wiele sezonów. Ja jestem tutaj dopiero od czterech lat – zakończył.

International Champions Cup, Real Madryt – Juventus Turyn (skrót)

podobne informacje

Massimiliano Allegri: Cristiano Ronaldo musi strzelać karne, by... uzyskać przebaczenie

Świetny bilans Juventusu. Niepokonani na wyjazdach

Trener Wojciecha Szczęsnego wyróżniony. "Złota Ławka" dla Massimiliano Allegriego

Cristiano Ronaldo zdetronizowany. Nie ma monopolu na rzuty wolne