tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny

Grosicki zmieni klub? Propozycja ze znanej mu ligi

Kamil Grosicki, dzięki występom w Stade Rennais, jest zawodnikiem dobrze znanym na francuskim rynku. Nic zatem dziwnego, że znalazł się na radarze przedstawicieli Montepellier – poinformowali dziennikarze "L'Equipe".
Kamil Grosicki (fot. Getty)

Jak transfer Neymara zmienił piłkę nożną?

Pomocnik reprezentacji Polski opuścił Francję na początku 2017 roku. Wówczas za 6 milionów euro przeniósł się ze wspomnianego Rennes do Hull City. W Ligue 1 zagrał 81 spotkań, w którym zdobył 13 goli i 13-krotnie asystował. Przeprowadzka do Anglii nie była szczególnie udana. Pierwsza runda na Wyspach zakończyła się spadkiem do Championship, a sezon 2017/18 nie przyniósł powrotu do Premier League.

Zdaniem "L'Equipe" Polak ma szansę wrócić do Francji jeszcze w tym oknie transferowym. Zainteresowane pozyskaniem Grosickiego jest Montpellier – 10. zespół poprzedniego sezonu Ligue 1. Latem z drużyny odszedł Isaac Mbezna, który został wypożyczony do Huddersfield, więc w klubie szukają piłkarzy, którzy mogą zastąpić Belga.

Grosicki może podążyć drogą Rafała Kurzawy. Pomocnik podpisał w tym tygodniu kontrakt z innym zespołem Ligue 1 – Amiens. Obydwu łączy występ na mundialu i asysta przy golu w Rosji. "Grosik" podał do Grzegorza Krychowiaka w starciu z Senegalem, a były zawodnik Górnika Zabrze do Jana Bednarka przeciw Japonii.

Mundial 2018. Japonia - Polska 0:1: gol Bednarka
Mundial 2018. Japonia – Polska. Kamil Grosicki: końcówka meczu to był kabaret
Mundial 2018. Japonia - Polska: Nawałka poprosił Grosickiego, żeby... udawał kontuzję

podobne informacje

Kamil Grosicki opuści Hull City? "Trzeba wziąć pieniądze i skończyć marnować czas"

"Lewy", Milik, Zieliński... Weekend pełen goli

Kamil Grosicki znowu z golem. Polak ważny dla Hull

Grali kadrowicze. Szczęsny i Fabiański z czystymi kontami, słaby Lewandowski