GP w judo: przyzwoita pozycja Borowskiej w Budapeszcie

Judoczka Anna Borowska (Kejza Team Rybnik) uplasowała się na siódmej pozycji w wadze 57 kg w zawodach Grand Prix w Budapeszcie. Turniej z udziałem 20 reprezentantów Polski potrwa do niedzieli. To jeden ze sprawdzianów przed wrześniowymi mistrzostwami świata w Baku.
Anna Borowska (P, fot. PAP)

Riner zdradził datę zakończenia kariery

Po dwóch zwycięstwach w pojedynkach eliminacyjnych, m.in. nad brązową medalistką mistrzostw świata 2014 Sanne Verhagen (Holandia), polska zawodniczka przegrała dwie kolejne walki, w tym repesażową z Jessicą Klimkait (Kanada). Pozostali reprezentanci Polski odpadali w 1/8 lub 1/16 finału.

W sobotę na tatami w budapeszteńskiej stolicy wystąpi na przykład Agata Ozdoba-Błach (63 kg). Przed rokiem judoczka AZS AWF Wrocław wywalczyła tam brąz MŚ. To jej największy sukces w karierze, wcześniej sięgnęła po brązowy medal mistrzostw Europy.