tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny

Probierz: zabieram się do roboty

Piłkarze Cracovii w trzech kolejkach ekstraklasy zdobyli tylko jeden punkt i zajmują przedostanie miejsce w tabeli. – Nie zamierzam panikować, tylko zabrać się do roboty – twierdzi trener Michał Probierz.
Sebastian Strózik (P) i Adam Marciniak (L) (Fot. PAP)

Bez goli na koniec kolejki. Arka zremisowała z Cracovią

Od początku sezonu Cracovia zmaga się ogromnymi problemami. Najpierw poważnej kontuzji łokcia doznał prawy obrońca Adrian Danek. Potem wybuchł konflikt władz klubu z kapitanem zespołu Miroslavem Covilą, który chce odejść do FC Lugano. W ostatnim meczu z Arką Gdynia napastnik Gerard Oliva zerwał więzadła w kolanie, a w czwartek z powodów rodzinnych do FC Cartagena przeszedł inny pozyskany tego lata Hiszpan – Zorrilla Jimenez Elady.

– Ten transfer nie ma związku z tym, co się dzieje w klubie. Teściowa Elady’ego zachorowała na raka i zawodnik poprosił nas o zgodę na powrót do Hiszpanii, gdzie przebywa jego żona. Trzeba to uszanować. Jeśli chodzi o Olivę, to pierwsza diagnoza była bardziej optymistyczna. Wydawało się, że czeka go pięć, sześć tygodni przerwy, ale po badaniu rezonansem magnetycznym okazało się, że ma zerwane więzadła. Chciałbym też wyjaśnić kibicom, że fakt, iż nie został od razu zmieniony, po tym jak doznał urazu, nie miał żadnego znaczenia. Gerard wytrwał na boisku jeszcze kilka minut, bo ma bardzo dobrze rozwinięte mięśnie, które stabilizowały przez jakiś czas kolano – wyjaśnił Probierz.

Szkoleniowiec Cracovii dodał też, że nie ma już szans, aby do drużyny powrócił Covilo, a sprawa jego transferu do FC Lugano jest w rękach działaczy.

Probierz studzi optymizm. "Słowa o mistrzostwie były na wyrost"

W tym tygodniu Cracovia uzupełniła uszczuploną kadrę, zgłaszając do rozgrywek dwóch piłkarzy – pomocnika Mateusza Cetnarskiego i napastnika Mateusza Szczepaniaka. Po powrocie z wypożyczenia do Sandecji Nowy Sącz i Piasta Gliwice nie trenowali oni z pierwszym zespołem.

Mimo trudnej sytuacji Probierz zachowuje spokój.

– Kryzysowe sytuacje mnie dodatkowo mobilizują. Nie zamierzam panikować, tylko zabrać się do roboty. Rozmawiałem z profesorem Januszem Filipiakiem i doszliśmy do pewnych wniosków. Na pewno musimy wzmocnić zespół. Będziemy starali się pozyskać defensywnego pomocnika, skrzydłowego i napastnika – wyjaśnił.

Pogoń rozpoczęła sezon jeszcze gorzej niż Cracovia, gdyż w trzech spotkaniach nie zdobyła ani jednego punktu i bramki. Probierz przyznał jednak, że w tym tygodniu skupiał się przede wszystkim na swoim zespole, choć śledził też doniesienia z obozu rywali.

– Musimy poprawić wiele rzeczy. Zmieniliśmy ustawienie, dlatego pracowaliśmy nad zgraniem. Obejrzałem jeszcze raz nasz ostatni mecz z Arką i uważam, że nie był taki zły, jak uważa wielu ekspertów. Być może nie było wiele efektownych akcji, ale obydwie drużyny przebiegły ponad 110 kilometrów. Nie będę się jednak rozczulał. Sytuacje kryzysowe mogą nas tylko wzmocnić. Musimy zacząć zdobywać punkty i rozpocząć walkę o jak najwyższe miejsce w tabeli – zapowiedział.

Zespół Cracovii na mecz do Szczecina, który rozpocznie się w sobotę o godzinie 18.00, poleci samolotem.

Ambitne plany Cracovii. "Gramy o mistrzostwo"

podobne informacje

Ekstraklasa: Arka Gdynia – Cracovia. Drużyna Probierza podtrzymała dobrą formę

Mateusz Wdowiak przedłużył kontrakt z Cracovią

Ekstraklasa. Cracovia – Lech Poznań 1:0. Nawałka nie przyniósł zmiany. Lech wciąż mizerny

Adam Nawałka przed debiutem: chcę rozczarować... Michała Probierza