28 Kornel Osyra
  Piotr Stokowiec
  Dominik Nowak

Lechia za mocna dla beniaminka. Nieskuteczna Miedź

W czwartej kolejce Lotto Ekstraklasy Lechia Gdańsk wygrała 2:0 z Miedzią Legnica. Bramki dla gospodarzy zdobyli Jakub Arak i Patryk Lipski. Mimo dobrej końcówki meczu goście nie zdołali zdobyć bramki kontaktowej.
Patryk Lipski (P) i Henrik Ojamaa (L) (Fot. PAP)

Probierz: zabieram się do roboty

Przez dłuższą część pierwszej połowy żadna z drużyn nie była w stanie wypracować znaczącej przewagi. Obie ekipy zaledwie cztery razy próbowały oddać strzał w kierunku bramki rywala. Impas w 39. minucie przełamał Jakub Arak. Dotychczas zwykle w rezerwie, wykorzystał szansę, jaką otrzymał w starciu z beniaminkiem. Po wrzutce od Pawła Stolarskiego pokonał w pojedynku powietrznym Francisco Cruza i otworzył wynik.

W drugiej połowie gospodarze zaczęli przejmować inicjatywę. Przewaga w grze przełożyła się na rezultat. W 56. minucie strzałem z dystansu wynik podniósł Patryk Lipski. Drugi gol wisiał w powietrzu. Beniaminek nie miał jednak zamiaru łatwo oddać zwycięstwa. Najlepszą szansę piłkarze z Legnicy mieli w 70. minucie. Wówczas Wojciech Łobodziński huknął w poprzeczkę bramki strzeżonej przez Dusana Kuciaka. Kilka minut później Fabian Piasecki nie wykorzystał kolejnej szansy, posyłając piłkę tuż nad poprzeczką.

W ostatnich minutach spotkania goście stali się bardzo aktywni w dążeniu do zdobycia kontaktowego trafienia. Wypracowali więcej sytuacji bramkowych niż Lechia. O wyniku przesądziła jednak zbyt duża nieskuteczność zawodników z Legnicy. Zaledwie pięć z ich piętnastu strzałów mogło zagrozić bramce rywala.

Dzięki zwycięstwu nad Miedzią lechiści chwilowo awansowali na trzecią lokatę w tabeli. Miedź pozostaje na dwunastym miejscu.

Stokowiec: Lechia w ostatnim czasie sparzyła się na transferach