tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny

"Mogliśmy zrobić więcej". W Koronie czują niedosyt

W ostatnim meczu czwartej kolejki ekstraklasy Korona Kielce zmierzy się w poniedziałek ze Śląskiem Wrocław. – Gramy u siebie, więc to my musimy prowadzić grę – podkreślił trener kieleckiego klubu Gino Lettieri.
Adam Ryczkowski i Jakub Żubrowski (fot. PAP)

Wisła Płock – Korona Kielce 1:2. Brzęczku, wróć!

Włoch, pytany o charakterystykę najbliższego rywala Korony, odparł, że wrocławianie to agresywny zespół, grający bardzo ofensywną piłkę.

Lettieri zdradził, że w najbliższych tygodniach z treningów wyłączony będzie gruziński napastnik Wato Arweładze, który doznał urazu w ostatnim meczu z Wisłą Płock. Nie wiadomo także, czy na spotkanie ze Śląskiem gotowi będą Marcin Cebula, Adnan Kovacević i Elia Soriano.

– Śląsk bardzo dobrze wystartował, natomiast my na pewno nie jesteśmy bez szans. Chcemy punktować i zobaczymy, jak to będzie wyglądało w poniedziałek – stwierdził bramkarz Korony Matthias Hamrol. Zaznaczył, że gra jego zespołu wygląda coraz lepiej, na co wpływ ma bardzo dobra komunikacja w defensywie.

Po trzech kolejkach ekstraklasy oba zespoły mają taki sam dorobek. Korona pokonała Wisłę Płock 2:1, zremisowała z Górnikiem Zabrze 1:1 i przegrała 1:2 z warszawską Legią. Z kolei piłkarze z Wrocławia wygrali 3:1 z Cracovią, zremisowali 1:1 z Lechią Gdańsk i w ostatniej kolejce ulegli Lechowi Poznań 0:1.

– Nasz wynik oceniam negatywnie, ponieważ po spotkaniach z Legią i Górnikiem czujemy niedosyt. Najgorzej jest, jeśli po meczu chce się powiedzieć, że jednak można było zrobić coś więcej – powiedział napastnik Korony Maciej Górski.

Podkreślił, że w spotkaniu z Górnikiem jego zespół mógł wykorzystać wiele klarownych sytuacji, natomiast z Legią drużyna nie do końca zrealizowała założenia taktyczne w drugiej połowie.

Do tej pory Korona rozegrała ze Śląskiem dwadzieścia meczów na najwyższym szczeblu rozgrywek. Lepszy bilans mają wrocławianie – sześć zwycięstw, dziewięć remisów i pięć porażek.

Poniedziałkowe spotkanie Korony ze Śląskiem rozpocznie się o godzinie 18.00.

Tajemnice "młyna" Korony Kielce

podobne informacje

Wybierz najlepszego piłkarza 18. kolejki Lotto Ekstraklasy!

Kit, nie hit. Bez bramek w meczu na szczycie

Lotto Ekstraklasa: limit obcokrajowców zostanie zniesiony

Piast – Pogoń 3:0. Seria Portowców zakończona