tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny

Startuje 17. sezon ESL Mistrzostw Polski!

Już tylko godziny pozostały do inauguracji 17. edycji rozgrywek ESL Mistrzostw Polski. Czy AGO Esports i Illuminar Gaming będą w stanie obronić tytuły mistrzowskie z poprzedniego sezonu? Dowiemy się już w październiku!
ESL MP CS:GO 17. (fot. reportmyteam.net)

Osiem drużyn zaproszonych na turniej IEM Chicago

ESL Mistrzostwa Polski to najbardziej prestiżowe rozgrywki esportowe w naszym kraju. Biorą w nich udział najlepsi zawdonicy, tworzący najlepsze drużyny w Counter-Strike: Global Offensive oraz League of legends. Początek fazy zasadniczej 17. sezonu zaplanowany jest na niedzielne popołudnie, 12 sierpnia, kiedy to wystartują pierwsze spotkania CS:GO. Lol będzie miał swoją inaugurację w poniedziałek, 13 sierpnia.

Rozgrywki Counter-Strike: Global Offensive będą się składać z sześciu tygodni, w trakcie których mecze będą rozgrywane w ciągu jego dwóch, trzech lub czterech dni. Podobnie jak w poprzednim sezonie, każda drużyna zagra z każdą dwa mecze w systemie bo1. Z ośmiu drużyn, aż sześć awansuje do fazy pucharowej, a najlepsza czwórka pojawi się na finałach lanowych. Pula nagród opiewać będzie na kwotę 180 tysięcy złotych. Do walki w starciach internetowych staną: AGO Esports, Team Kinguin, PACT, x-kom team, ONCA Gaming, BLAST, attackiereN i Izako Boars.

Jeśli chodzi o League of Legends, to spotkania na tej platformie rozpoczną się 13 sierpnia, a potrwają podobnie jak CS:GO, do 25 września. Wszystkie mecze w fazie zasadniczej będą rozgrywane w formacie bo3. Najlepsza szóstka wywalczy awans do playoff'ów, półfinaliści zagrają na finałach lanowych w Poznaniu. O nagrody z puli 80 tysięcy dolarów powalczą takie drużyny jak Illuminar Gaming, Szata Maga, Adive, E-Blue Digital Paradox, Team DPD, Czas na zasady, Pompa Team i Ravioli Ravioli.

Zwieńczenie 17. sezonu ESL Mistrzostw Polski będzie miało miejsce na międzynarodowych targach komputerowych w Poznaniu. Coroczna impreza Poznań Game Arena będzie miała miejsce w dniach od 12 do 14 października, kiedy to poznamy nowych mistrzów Polski lub też obrońców tytułu. Finały z łączną pulą nagród 260 tysięcy złotych, jak i wszystkie mecze sezonu zasadniczego, będą transmitowane na SPORT.TVP.PL. Zapraszamy!

podobne informacje

ENCE Esports zagra na IEM Katowice

AVANGAR awansuje na Majora IEM Katowice z Minora CIS

Astralis, Fnatic, FaZe Clan i inni zaczynają turniej iBUYPOWER Masters 2019

ENCE i North zagrają o awans na IEM Katowice, a Vitality i Valiance o przetrwanie