0
3
3

Nieskuteczne Leicester, szczęśliwe United. Ruszyła Premier League

W inauguracyjnym meczu nowego sezonu Premier League Manchester United zmierzył się z Leicester City. Gospodarze prowadzili do 90. minuty 2:0, ale wcale nie mogli być pewni zwycięstwa. Zwłaszcza, gdy Jamie Vardy trafił w doliczonym czasie i gości mieli szanse na kolejną bramkę. Ostatecznie piłkarze Jose Mourinho szczęśliwie utrzymali prowadzenie i zaczęli sezon od zwycięstwa.
Manchester United (Fot. Getty)

Manchester United męczy stylem gry

Manchester United i Leicester City zainaugurowały sezon 2018/19 w Premier League. Zmaganiom piłkarzy przyglądał się z trybun selekcjoner reprezentacji Anglii, Gareth Southgate.

Zawodnicy Mourinho rozpoczęli mecz miażdżącą przewagą w posiadaniu piłki. W pierwszych pięciu minutach utrzymywali się przy niej przez 80 procent czasu. Wraz z upływem meczu Lisy przejmowały ciężar gry i wyprowadzały coraz groźniejsze akcje.

W drugiej połowie obie drużyny były aktywne w ofensywie, jednak nie szło to w parze ze skutecznością.

JAK PADŁY BRAMKI?

3’(1:0) Arbiter Andre Marriner odgwizdał zagranie piłki ręką w polu karnym przez Daniela Amarteya. Mimo protestów drużyny Leicester, sędzia nie zmienił decyzji i pokazał na jedenasty metr. Do rzutu karnego podszedł Paul Pogba, który przez dłuższy czas "drobił" zanim złożył się do uderzenia. Udało mu się pokonać Kaspera Schmeichela.
83’ (2:0) Wynik podwyższył Luke Shaw. Juan Mata posłał świetne podanie do Anglika, który przerzucił sobie piłkę i wykończył akcję strzałem w prawy róg.
90 + 3’ (2:1) Honor gości obronił Jamie Vardy. Wykończenie napastnika Leicester nie dało szans De Gei

Luke Shaw (Fot. Getty)

A JAK MOGŁY PAŚĆ?

6’ Wolny pośredni dla gości. Ben Chilwell dobrze dośrodkował, ale jego koledzy nie wykorzystali podania.
15’ Jedna z najlepszych okazji Leicester w pierwszej połowie. Strzał Kelechiego Iheanacho minął bramkę z prawej strony, niemal ocierając się o słupek.
28’ Stuprocentowa okazja Lisów. Po strzale Jamesa Maddisona De Gea popisał się niesamowitą interwencją.
40’ Alexis Sanchez miał na głowie piłkę na miarę gola. Chilijczyk przyjął świetną centrę, jednak po jego strzale futbolówka przeleciała nad poprzeczką bramki Schmeichela.
51’ Marcus Rashford znalazł się w klarownej sytuacji strzeleckiej, ale liniowy odgwizdał spalonego.
64’ Pogba wypuścił Sancheza na czystą pozycję. Ten dograł do Maty, którego strzał minął się z bramką, przechodząc tuż obok lewego słupka.
76’ Kolejna szansa Iheanacho. De Gea obronił bez problemów.
78’ Tym razem okazję do pokazania klasy miał Schmeichel, który obronił groźny strzał Romelu Lukaku.
90’ Jamie Vardy nieczysto trafił w piłkę i posłał ją nad poprzeczką.
90+2’ Strzał Ricardo Pereiry minął lewy słupek.