tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny

Islandczycy zakpili z Hodgsona. "Porażka z nami została zakopana"

Islandia po pokonaniu Anglii 2:1 w 1/8 finału piłkarskiego Euro we Francji w 2016 roku oszalała ze szczęścia, lecz selekcjoner rywali Roy Hodgson zakończył po tym meczu pracę. Teraz, po przedłużeniu kontraktu z Crystal Palace, Islandczycy pogratulowali mu życząc długiej kariery.
ROY HODGSON (FOT. GETTY IMAGES)

Nieskuteczne Leicester, szczęśliwe United. Ruszyła Premier League

Szkoleniowiec po tej porażce przez ponad rok nie mógł znaleźć pracy i w końcu we wrześniu 2017 podpisał dwuletni kontrakt z borykającym się z kłopotami Crystal Palace, w którym grał w młodości. W piątek kontrakt został przedłużony do 2020 roku z opcją kolejnej prolongaty.

Islandzki dziennik "Visir" napisał w życzeniach, że "ciężka kontuzja psychiczna już się chyba wyleczyła, a porażka z nami została mentalnie zakopana".

Hodgson jest bardzo dobrze znany w Skandynawii, gdzie w latach 70. i 80. rozpoczynał karierę trenerską i prowadził szwedzkie kluby Halmstad BK, Orebro SK i Malmoe FF, w latach 2004-2005 norweski Viking, a w okresie 2006-2007 był selekcjonerem reprezentacji Finlandii. Do dzisiaj uważa się, że nauczył Skandynawów "prawdziwej piłki nożnej" i stylu, w którym grają do dzisiaj.

"Visir" przypomniał, że 71-letni Hodgson jest trenerem od 1976 roku (Halmstad BK), więc już 42 lata. Gazeta napisała: "życzymy mu, aby osiągnął jubileusz 50-lecia, ponieważ niefortunny 40. przytrafił mu się podczas meczu z nami w Nicei. Nowy kontrakt z Cristal Palace wskazuje, że mu się to uda".

podobne informacje

Historyczny moment – debiut VAR-u w Anglii. "Żałuję tego"

Nietypowe spotkanie. Trener i... jego sobowtór [WIDEO]

"Straszliwy wstyd". Co czeka Sama Allardyce'a?

Allardyce: praca z Anglią to największe wyzwanie w karierze