tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny

Zwycięzca Tour de France w szpitalu psychiatrycznym. "Stracił nad sobą kontrolę"

Jedyny niemiecki zwycięzca słynnego wyścigu kolarskiego Tour de France (1997 rok) Jan Ullrich umieszczony został w szpitalu psychiatrycznym – poinformowały miejscowe media.
Jan Ullrich (fot. Getty)

W ostatnich dniach głośno jest o 44-letnim Ullrichu za sprawą jego konfliktów z prawem. Najpierw policja aresztowała go na Majorce za wtargnięcie na posesję swojego sąsiada Tila Schweigera. W ogrodzie były sportowiec miał natknąć się na kogoś nieznajomego, kto "stracił nad sobą kontrolę". Doszło do ostrej wymiany zdań. – Także z Tilem, być może było też popychanie za ramię. Nagle ten drugi wyprowadził jakiś cios kung-fu. Upadłem na ziemię, a potem przyjechała policja – relacjonował Ullrich.

Natomiast w piątek niemiecka policja zatrzymała Ullricha za uderzenie, zranienie i duszenie prostytutki, z którą spędził noc w luksusowym hotelu we Frankfurcie. Dawny kolarz był pod wpływem alkoholu i narkotyków.

W sobotę media podały, że Ullricha umieszczono na obserwacji w szpitalu psychiatrycznym. Jego stan będzie oceniany przez specjalistów. Nie sprecyzowano, jak długo zostanie w klinice.

Wcześniej Niemiec przyznał w wywiadzie dla "Bilda", że ma kłopoty osobiste. – Rozstanie z żoną Sarą i brak kontaktu z dziećmi od grudnia spowodowały, że robię rzeczy, których później żałuję.

Ulrich to jeden z najwybitniejszych niemieckich kolarzy w historii. Odniósł wiele sukcesów, ale karierę kończył w 2007 roku będąc oskarżonym o stosowanie dopingu. W 2013 przyznał się, że korzystał z niedozwolonych środków. Wszystkie jego wyniki począwszy od 2005 roku zostały anulowane, zaś były kolarz dla wielu swoich rodaków stał się "czarną owcą".

Kulisy Tour de Pologne. Zobacz, jak relacjonowaliśmy wyścig

podobne informacje

Kolejne problemy Jana Ullricha. Zaatakował mężczyznę na lotnisku

Wygrał Tour de France, teraz ma kłopoty z prawem. Groził... kijem do szczotki

Jan Ullrich stanie przed sądem