tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny

ME w Berlinie: niesamowita polska sztafeta! Mamy kolejne złoto

Niesamowita sobota w wykonaniu polskich biegaczek na 400 m. Po indywidualnym zwycięstwie Justyny Święty-Ersetic mistrzostwo Europy w Berlinie zdobyła także sztafeta!
Lekkoatletyczne mistrzostwa Europy. Sztafeta 4x400m kobiet (finał): Polki ze złotym medalem
Małgorzata Hołub-Kowalik, Iga Baumgart-Witan, Patrycja Wyciszkiewicz i Justyna Święty-Ersetic (Fot. PAP)

Lewandowski nie planował medalu. "Zrobiłem coś wielkiego"

Zadanie było utrudnione, ponieważ biegnąca na drugiej zmianie Iga Baumgart-Witan oraz kończąca Święty-Ersetic w finale sztafety musiały biec 1,5 godziny po finale indywidualnym. W żaden sposób nie pomogło to jednak rywalkom.

W naszej sztafecie zaczynała Małgorzata Hołub-Kowalik, która pobiegła bardzo mocno i kończyła pierwsza. Baumgart-Witan w pewnym momencie przygasła, ale na ostatniej prostej wróciła na prowadzenie.

Nie zawiodła także trzecia Patrycja Wyciszkiewicz, ale prawdziwy popis dała Święty-Ersetic. Choć w połowie swojego okrążenia przeciwniczki zaczęły ją wyprzedzać, Polka po raz drugi w sobotni wieczór popisała się niesamowitym finiszem.

Biało-czerwone czasem 3:26,59 m zdemolowały konkurencję. Drugie Francuzki osiągnęły 3:27,17 m, a trzecie Brytyjki 3:27,40 m.

To pierwsze złoto mistrzostw Europy w historii naszej kobiecej sztafety na tym dystansie. Dotychczas pochwalić się mogliśmy "tylko" czterema brązami – w 1978, 1986, 2002 i 2006 roku.

Fot. european-athletics.org
Polskie mistrzynie Europy w sztafecie 4x400 m: już nie "Aniołki", tylko "Złotka"

podobne informacje

ME w Berlinie: "Profesor" Kszczot. Dominacja i trzecie złoto z rzędu

Dwa tygodnie do ME w Berlinie. Co wiemy po mistrzostwach Polski?