tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny

Ważny "transfer" Ugonoha? Promotor Joshuy zainteresowany Polakiem

Boksujący w kategorii ciężkiej Izu Ugonoh prawdopodobnie powróci na ring na przełomie października i listopada. Co ciekawe, polski pięściarz może wystąpić na gali organizowanej w Wielkiej Brytanii lub Stanach Zjednoczonych. Promotorem wydarzenia miałby być Eddie Hearn – angielski menedżer, który współpracuje m.in. z Anthonym Joshuą.
Izuagbe Ugonoh (L) i Fred Kassi (P) (fot. PAP)

NOKAUT, PROBLEM, MARIHUANA. POD OKIEM MAYWEATHERA CHCE ZBIĆ POLAKA

Ugonoh ostatni występ zanotował w maju podczas Narodowej Gali Boksu w Warszawie. Tam błyskawicznie uporał się z Fredem Kassim, który poddał się po drugiej rundzie. Obóz Polaka poinformował, że możliwy powrót planowany jest na przełomie października i listopada. Sam zawodnik w rozmowie ze SkySports poinformował, że chętnie wystąpi w Wielkiej Brytanii.

Rozmawiałem o tym z Hearnem i powiedział mi, że chętnie zobaczyłby mnie na swojej imprezie w Wielkiej Brytanii lub USA. Świetnym pomysłem byłby start w Anglii, bo jest tam wielu świetnych bokserów w najcięższej kategorii. Jestem gotów walczyć z każdym z nich. Tam jest wielka rzesza kibiców z Polski i Nigerii i to byłoby dla mnie dobre miejsce – zdradził 31-latek urodzony w Polsce, ale mający nigeryjskie korzenie.

Hearn jest szefem stajni Matchroom Boxing i uchodzi za najpotężniejszego promotora w świecie zawodowego boksu. Swoje imperium zbudował w ojczyźnie, ale od kilku miesięcy organizuje również widowiska w Stanach Zjednoczonych. 6 października w Chicago zadebiutuje na antenie platformy DAZN, a w Wietrznym Mieście zobaczymy Tomasza Adamka w konfrontacji z niepokonanym i potężnym Jarrellem Millerem.

Wcześniej Ugonoh może mieć okazję do wspólnych treningów u boku Aleksandra Powietkina. Rosjanin 22 września na Wembley skrzyżuje pięści z Joshuą w starciu o cztery pasy królewskiej wagi. Obóz mistrza olimpijskiego z Aten wstępnie kontaktował się z Ugonohem w sprawie wspólnych sesji sparingowych.

Czy Izu Ugonoh powinien związać się kontraktem z grupą Eddiego Hearna?
Czy Izu Ugonoh powinien związać się kontraktem z grupą Eddiego Hearna?
  • 96.3%Tak
  • 3.7%Nie

-

Wskrzeszony "Diablo". "Ład i porządek w pracy i domu"

podobne informacje

Michalczewski wraca do boksu. Ugonoh gwiazdą "Tygrysa"

Powrót Izu Ugonoha. Dwie opcje Polaka

Psycholog przy ringu. Głowa i pięść…

Zobacz, co się działo za kulisami Narodowej Gali Boksu [wideo]