tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny

Zmarł były mistrz Polski na żużlu

W wieku 39 lat zmarł znany żużlowiec Tomasz Jędrzejak, indywidualny mistrz Polski z 2012 roku, jeżdżący ostatnio w Stali Rzeszów – poinformował we wtorek ten klub.
(fot. PAP)

Pawlicki: tytuł dedykuję bratankowi

– Z ogromnym żalem i rozpaczą informujemy, że tej nocy odszedł od nas Tomasz Jędrzejak - nasz drogi kolega, rzetelny współpracownik, wspaniały i niezwykle utalentowany zawodnik. Śmierć naszego kolegi jest dla nas ogromnym ciosem, nie ma słów, jakimi możemy wyrazić nasz żal i smutek. Jest to tragiczna chwila zarówno dla całej drużyny, pracowników Klubu, jak i kibiców – napisano na stronie internetowej Speedway Stali Rzeszów.

Ponad tydzień temu Jędrzejak startował w indywidualnych mistrzostwach Polski w Lesznie (w jednym biegu), a w niedzielnym meczu 2. ligi z Ivestonem PSŻ Poznań (59:31) zdobył 11 punktów.

Żużlową karierę rozpoczynał w Ostrowie Wielkopolskim w miejscowej Iskrze. Wiele sezonów spędził w Betardzie Sparcie Wrocław (wcześniej pod nazwą Atlas) – jeździł w barwach tego zespołu w latach 2002-03, 2007-09 i 2011-17. Od tego sezonu występował w Stali Rzeszów.

Oprócz złotego medalu indywidualnych mistrzostw Polski (2012) miał także w kolekcji m.in. brązowy krążek IMP z 2003 roku.

podobne informacje

Mistrzostwa świata par na żużlu: Polacy poznali półfinałowych rywali

Gratka dla fanów "czarnego sportu". Żużlowe emocje w TVP, SPORT.TVP.PL i aplikacji mobilnej [TRANSMISJA]

Choroba cywilizacyjna sportu? Dlaczego depresja nadal zabija

Pawlicki nie kryje wzruszenia. "Tytuł dedykuję bratankowi"