tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny

Zakaz palenia problemem Sarriego. Wie, jak go "obejść"

Piłce nożnej, a przynajmniej znacznej części trenerów, od lat towarzyszą... papierosy. Ten nałóg szczególnie upodobali sobie Włosi w tym Maurizio Sarri, a więc nowy szkoleniowiec Chelsea. Jego problemem jest zakaz palenia na ławce w Anglii. Znalazł jednak prosty sposób, aby "obejść" przepis.
Maurizio Sarri (fot. Getty Images)

Strzeleckie zakłady z Leo Messim. "Codziennie byłem biedniejszy o 50 euro"

Sarri w przeszłości często był widywany z papierosem jako trener Napoli. Co ciekawe, również nowy szkoleniowiec tego zespołu Carlo Ancelotti jest znany z upodobania do tego nałogu. W Anglii jednak trener Chelsea palić nie może, dlatego... wkłada sobie filtr od papierosa w usta i trzyma go w nich niemal przez całe spotkanie.

Zakaz palenia na stadionach jest obecny od sezonu 2004/05, kiedy wszedł w życie przepis UEFA wprowadzony w 2003 roku. Wcześniej wielu trenerom podczas meczów towarzyszyło charakterystyczne cygaro. Dziś nie ma miejsca na takie rzeczy, ale we Włoszech zakaz palenia był przestrzegany mniej restrykcyjnie niż w Anglii.

Trzymanie filtra od papierosa w ustach według Sarriego ma "zabić uczucie pustki". To "trik" stosowany często u wielu ludzi nękanych nałogiem nikotynowym, a wywodzi się on z... popkultury. Dokładniej rzecz biorąc z filmu "Klan Sycylijczyków" z 1969 roku. Jeden z głównych bohaterów – inspektor Le Goff – próbując zerwać z nałogiem, trzymał w ustach nie filtr, ale całego papierosa. Bardzo prawdopodobne, że nowy trener Chelsea inspirował się produkcją, ta należała bowiem do dość popularnych także we Włoszech.

International Champions Cup. Chelsea FC – Olympique Lyon (skrót)

podobne informacje

Przesądny jak... Maurizio Sarri. Trener Chelsea zdradził jeden ze swoich rytuałów

Gonzalo Higuain chce odejść do Chelsea? Jest odpowiedź Milanu

Liga Mistrzów. (Anty)bohaterowie ostatniej akcji. Pechowe historie Napoli

Maurizio Sarri jak Adam Nawałka? Jorginho zdradził nietypowy przesąd