tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny

Szok po śmierci Jędrzejaka. "Czuję pustkę"

Wiadomość o śmierci byłego żużlowego mistrza Polski Tomasza Jędrzejaka obiegła szwedzkie media, na łamach których wypowiedzieli się z wielkim żalem działacze i zawodnicy, którzy znali Polaka z występów w szwedzkiej lidze.
Tomasz Jędrzejak (fot. PAP/Tytus Żmijewski)

Zmarł były mistrz Polski na żużlu

Dziennik "Aftonbladet" przypomniał, że Jędrzejak był zawodnikiem takich szwedzkich klubów jak Vetlanda, Vastervik i Lejonen w latach 2004-2011. Był znany i lubiany na szwedzkich torach i jeszcze w ubiegłym sezonie startował w Rospiggrana.

Dyrektor sportowy tego klubu Mikael Teurnberg powiedział dziennikowi "Norrtelje tidning", że „"odczuwamy ogromny żal i jesteśmy w szoku po tej tragicznej wiadomości, która nadeszła z Polski jak grom z jasnego nieba. Tomasz był bardzo lubiany za swoją skromność i koleżeństwo".

To był mój kolega i przyjaciel. Świetnie się znaliśmy. Nie wiem, co powiedzieć, ponieważ czuję pustkę. Jestem całym sercem z jego rodziną – powiedział w rozmowie z gazetą "Norrtelje tidning" kolega klubowy w Stali Rzeszów i czterokrotny mistrz świata Greg Hancock.

Dziennik "Expressen" przypomniał, że Jędrzejak był "prawdziwą gwiazdą" szwedzkiej ligi – jeżdżąc w Vetlanda zdobył dwa razy tytuły mistrza Szwecji (2004 i 2006) i jeden w barwach Lejonen (2007).

"Dlatego też we wtorek wieczorem mecz szwedzkiej ligi pomiędzy byłymi klubami polskiego żużlowca Vetlanda i Rospiggarna będzie miał bardzo szczególny wymiar i nastrój" – dodała gazeta.

Odeszła polska gwiazda szwedzkiego żużla i indywidualny mistrz Polski z 2012 roku – skomentował kanał telewizji SVT.

podobne informacje

1. runda Speedway Diamond Cup w Lamothe-Landerron [TRANSMISJA]

Choroba cywilizacyjna sportu? Dlaczego depresja nadal zabija

Zmarł były mistrz Polski na żużlu

Hancock w Stali Rzeszów. Pojedzie w drugiej lidze!