Western & Southern Open 2018
3. runda
Centre Court

Karolina Pliskova – Agnieszka Radwańska 2:0. Pierwszy raz Czeszki [relacja]

Rozstawiona z numerem dziewiątym Czeszka Karolina Pliskova pokonała Agnieszkę Radwańską 6:3, 6:3 w pierwszej rundzie turnieju WTA w Cincinnati. Był to pierwszy mecz Polki od wielkoszlemowego Wimbledonu.
Agnieszka Radwańska (fot. Getty Images)

Jaki ojciec, taki syn. Godny następca słynnego tenisisty?

Dla krakowianki był to dopiero 24. pojedynek w tym sezonie na poziomie turniejów WTA. Wszystko przez powracające kontuzje. W efekcie spadła na 38. pozycję w rankingu, a wtorkowa porażka oznacza, że nie będzie rozstawiona w US Open.

Było to ósme spotkanie obu zawodniczek i co ciekawe dopiero pierwsza porażka Radwańskiej. Tylko, że ostatni raz panie mierzyły się w 2016 roku, gdy Polka była w dużo lepszej formie.

WTA Cincinnati, Karolina Pliskova – Agnieszka Radwańska: Polka znakomicie broni piłkę setową

Nasza zawodniczka zaczęła spotkanie najgorzej jak mogła – od przegranego podania. Czeszka wykorzystała trzeciego break pointa. W piątym gemie znów zwyciężyła przy serwisie Polki i prowadziła 4:1. Radwańską stać było jeszcze na zryw – wygrała dwa kolejne gemy, ale na więcej rywalka jej nie pozwoliła.

Niezwykle emocjonujący i najdłuższy był ostatni gem pierwszego seta. Polka, często w efektownym stylu, broniła piłek setowych, ale w końcu Pliskova wykorzystała piątą szansę na wygranie partii.

Drugi set miał zupełnie inny przebieg, bo przez siedem gemów kibice nie zobaczyli przełamania. Od tego momentu Czeszka "odjechała" Polce i szybko zakończyła spotkanie.

"Tajemnice sportu". Jak ważny jest wzrok w tenisie?