tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny

Severin Freund celuje w powrót na MŚ w Seefeld

Mistrz olimpijski z Soczi w konkursie drużynowym 30-letni Niemiec Severin Freund, który po półtorarocznej przerwie spowodowanej kontuzją wrócił niedawno na skocznię narciarską zapowiada, że jego celem są mistrzostwa świata w Seefeld w lutym przyszłego roku.
Severin Freund (fot. Getty)

Tomasz Pilch po dyskwalifikacji: kontrola nas zaskoczyła

Rok temu były mistrz świata w skokach i lotach narciarskich po raz drugi w ciągu kilku miesięcy doznał zerwania więzadeł krzyżowych w kolanie. Nie tylko opuścił igrzyska w południowokoreańskim Pjongczangu, ale i cały sezon olimpijski. Ostatnio wznowił treningi i dołączył do kadry trenera Wernera Schustera przebywającej w Courchevel. Nie wiadomo jeszcze, kiedy weźmie udział w zawodach.

– Moim celem są przyszłoroczne mistrzostwa świata i nad tym pracuję. Nie będzie to łatwe, bo nie można zakładać, że po takim długim czasie wszystko będzie szło dobrze – powiedział Freund. Dodał, że jego ambicje nie kończą się na skokach narciarskich.

W udany powrót swojego podopiecznego wierzy Schuster. – On ma charakter i jest w stanie wrócić do wysokiej formy. Znajduje się teraz na takim etapie życia, kiedy zmieniają się priorytety, ale tak kocha skoki, że nie sądzę, by z nich zrezygnował – powiedział.

Zimowy sezon Pucharu Świata w skokach rozpocznie się 17 listopada w Wiśle konkursem drużynowym. Obecnie trwa cykl letniej GP.

"Tajemnice sportu": kolor kombinezonu skoczka ma kluczowe znaczenie

podobne informacje

Rozmiary wygranej Stocha, czyli dobra wróżba przed Seefeld

Skoki narciarskie. Problemy gwiazd. Kontuzje, choroby, sława...

67. TCS: dzień próby lidera. "Cmentarzysko" faworytów

Turniej Czterech Skoczni 2018/19. Schuster o Freundzie: nie ma miejsca na litość