tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny

Severin Freund celuje w powrót na MŚ w Seefeld

Mistrz olimpijski z Soczi w konkursie drużynowym 30-letni Niemiec Severin Freund, który po półtorarocznej przerwie spowodowanej kontuzją wrócił niedawno na skocznię narciarską zapowiada, że jego celem są mistrzostwa świata w Seefeld w lutym przyszłego roku.
Severin Freund (fot. Getty)

Tomasz Pilch po dyskwalifikacji: kontrola nas zaskoczyła

Rok temu były mistrz świata w skokach i lotach narciarskich po raz drugi w ciągu kilku miesięcy doznał zerwania więzadeł krzyżowych w kolanie. Nie tylko opuścił igrzyska w południowokoreańskim Pjongczangu, ale i cały sezon olimpijski. Ostatnio wznowił treningi i dołączył do kadry trenera Wernera Schustera przebywającej w Courchevel. Nie wiadomo jeszcze, kiedy weźmie udział w zawodach.

– Moim celem są przyszłoroczne mistrzostwa świata i nad tym pracuję. Nie będzie to łatwe, bo nie można zakładać, że po takim długim czasie wszystko będzie szło dobrze – powiedział Freund. Dodał, że jego ambicje nie kończą się na skokach narciarskich.

W udany powrót swojego podopiecznego wierzy Schuster. – On ma charakter i jest w stanie wrócić do wysokiej formy. Znajduje się teraz na takim etapie życia, kiedy zmieniają się priorytety, ale tak kocha skoki, że nie sądzę, by z nich zrezygnował – powiedział.

Zimowy sezon Pucharu Świata w skokach rozpocznie się 17 listopada w Wiśle konkursem drużynowym. Obecnie trwa cykl letniej GP.

"Tajemnice sportu": kolor kombinezonu skoczka ma kluczowe znaczenie

podobne informacje

Koniec problemów Freunda. Niemiec dołączył do kolegów

Severin Freund wrócił na skocznię po ciężkiej kontuzji

Freund wróci dopiero latem. "Nie chcę nakładać na siebie presji"

Kontuzje zmorą skoczków. Ich zabraknie w Wiśle