0
4
4

Superpuchar, SuperCosta. Real przegrał z Atletico

Real Madryt przegrał z Atletico 2:4 po dogrywce w meczu o Superpuchar Europy. Po 90 minutach był wynik 2:2. Bohaterem spotkania (które prowadził polski sędzia Szymon Marciniak) był strzelec dwóch goli Diego Costa. Obrona Królewskich tego dnia zdecydowanie królewska nie była.
Diego Costa (Ś) (fot. PAP/EPA)

Zobacz jak relacjonowaliśmy na żywo mecz o Superpuchar Europy

Kluczowe sytuacje:
1' (0:1) – Gol już w pierwszej minucie. Diego Costa fantastycznie przyjął głową górne podanie od Diego Godina i poradził sobie z obydwoma stoperami Realu, a potem wpakował piłkę obok słupka z niezwykle ostrego kąta. Keylor Navas powinien zareagować lepiej.
27' (1:1) – Doskonały rajd i doskonałe dośrodkowanie prawą nogą Garetha Bale'a. Stefan Savić nie upilnował Karima Benzemy, a ten strzałem głową pokonał Jana Oblaka.
29' – Marco Asensio przeprowadził indywidualną akcję i strzelił prawą nogą, tuż obok słupka. Zaskakująca bierność obrońców Atletico.
62' – Juanfran ewidentnie zagrał piłkę ręką w polu karnym.
63' (2:1) Sergio Ramos pewnie wykonał rzut karny.
79' (2:2) – Marcelo niepotrzebnie chciał utrzymać piłkę w boisku, przechwycił ją Juanfran, zgrał głową do Angela Correi, a ten po dryblingu świetnie wystawił ją Coscie. Napastnik Atleti tylko dostawił nogę.
93' – Doskonała szansa Realu na strzelenie decydującego gola, ale Marcelo po podaniu Bale'a nie trafił w piłkę w ekwilibrystycznej pozycji.
98' (2:3) – Fatalny błąd Raphaela Varane'a, który stracił piłkę na rzecz Thomasa Parteya. Ghańczyk rozegrał "klepkę" z Costą, dośrodkował lewą nogą, a Saul zakończył akcję pięknym strzałem z woleja.
104' (2:4) – Znów wielka zasługa Costy. Skupił na sobie uwagę trzech obrońców, wycofał piłkę do Vitolo, ten z pierwszej piłki odegrał do Koke, a Hiszpan dołożył nogę i pokonał Navasa. Akcja-delicje.
107' – Thomas mógł przypieczętować wygraną Atleti, ale tak szybko gnał sam na bramkę Realu, że aż... potknął się o własne nogi.

Marcelo (Ś) (fot. PAP/EPA)

Bohater meczu:
Wybór nie mógł być inny. Diego Costa strzelił gola na 0:1 i na 2:2, a przy dwóch trafieniach w dogrywce zaliczył tzw. asysty drugiego stopnia. Był zawsze tam, gdzie powinien być. Obrońcy Realu nie mieli z nim łatwego życia. Diego Simeone tęsknił za takim napastnikiem.

Antybohater meczu:
Sergio Ramos strzelił gola z karnego, ale w obronie delikatnie mówiąc nie zachwycał. To samo można powiedzieć o jego kolegach: Marcelo zawinił przy golu na 2:2, Raphael Varane – na 2:3, a Dani Carvajal – na 2:4. W ataku Real wyglądał nieźle, ale defensywa wołała o pomstę do nieba.