tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny

Lettieri: Miedź ma przewagę już przed meczem

Po poniedziałkowej wygranej ze Śląskiem Wrocław 2:1 piłkarze Korony Kielce mają tylko cztery dni odpoczynku przed piątkowym spotkaniem ekstraklasy z Miedzią. – Zespół z Legnicy ma już dużą przewagę przed meczem ze względu na dłuższy odpoczynek – ocenił trener Gino Lettieri.
Korona Kielce (Fot. PAP/Piotr Polak)

Korona ma nowego pomocnika. Grał w Hiszpanii

Włoch podkreślił, że w ciągu ostatnich kilku dni jego zespół skupił się przede wszystkim na regeneracji po ostatnim spotkaniu ligowym. – Przeciwnik miał dużo więcej czasu wolnego niż my, mógł się zregenerować. Musimy odczekać, by zobaczyć jak to będzie wyglądać jeśli chodzi o zawodników. Możliwe, że będzie jedna, dwie zmiany w składzie – powiedział Lettieri.

Włoch nie rozumie obecnego terminarza rozgrywek. – Jedna drużyna ma dziesięć dni wolnego, my tylko cztery. W rozgrywkach na takim poziomie plan nie powinien być tak ułożony – stwierdził.

Pytany o ocenę najbliższego rywala odparł, że Miedź jest bardzo dobrym beniaminkiem. – Kiedy oglądaliśmy ich cztery ostatnie mecze, zauważyliśmy, że w każdym z nich zaliczyli dobry występ. Mieli też sporego pecha. Jeśli chodzi o rozgrywanie piłki, uważamy, że jest to jedna z trzech najlepszych drużyn w ekstraklasie – ocenił Lettieri.

Tajemnice "młyna" Korony Kielce

Po czterech ligowych kolejkach Korona z dorobkiem siedmiu punktów zajmuje piątą lokatę w tabeli, ex aequo z Legią Warszawa. Z kolei Miedź zgromadziła cztery punkty mniej i plasuje się na trzynastym miejscu.

– Nie możemy patrzeć na to, że przegrali trzy mecze. Myślę, że to jest bardzo dobry zespół. My jesteśmy bardzo zmotywowani, trzeba będzie uważać i grać swoją piłkę – powiedział pomocnik Korony Łukasz Kosakiewicz.

Dodał, że zwycięstwo w Legnicy da porządnego "kopa" do tego, żeby w następnych meczach walczyć o utrzymanie dobrego miejsca w tabeli. – To początek sezonu. Najważniejsze, to skupić się na tym, żeby dobrze wypaść w piątkowym meczu – podkreślił.

Kosakiewicz zaznaczył, że jego zespół nie jedzie do Legnicy w roli faworyta. – Jest to dobry przeciwnik, natomiast na pewno jedziemy z myślą, że wygramy to spotkanie – dodał.

Mecz Miedzi z Koroną rozpocznie się w piątek (17.08) o godzinie 20.30.

Rodzinna Legnica przywitała Lotto Ekstraklasę [REPORTAŻ]

podobne informacje

Niezadowolony Ricardo Sa Pinto. "Pogoń nie była od nas lepsza"

Życzenia od ligowych "stranierich": Polska dla mnie...

Trener Października w LOTTO Ekstraklasie: Kosta Runjaić

"Djurdjević nie był gotowy. Klub powinien mu pomóc"